Dosar nr. 734/327/2006 înregistrat la Judecatoria Tulcea
Informații Dosar nr. 734/327/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar -XXX
Data inregistrarii dosarului: 7 septembrie 2006 | Data ultimei modificari: 20 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: X
Reclamant: N. P. V.
Reclamant: B. V.
Pârât: B. Å.
Pârât: R. L.
Pârât: R. Å.
Pârât: R. P.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 734/327/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria TULCEAStadiu procesual: Fond
- Data: 9 februarie 2011Ora: 08:00Complet: C3aSolutie: Soluţionare Pronuntata in data de 9 februarie 2011Rezumat:
Admite acţiunea formulată de reclamanţii COTEŢ PAŞA, XXX si XXX în cont XXX pârâţii BURADA ŞTEFAN, XXX, RADION ŞTEFAN si XXX sistarea stării de indiviziune prin formarea şi atribuirea de loturi, după cum urmează:
Se atribuie pârâtului BURADA ŞTEFAN suprafaţa totală de teren de 3,3549 ha format din:
- Lotul nr. I, în tarla 53, parcela 613 în suprafaţă de 0,8300 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 162)
- Lotul nr. I, în tarla 49, parcela 552 în suprafaţă de 0,8500 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 163)
- Lotul nr. I, în tarla 44, parcela 484 în suprafaţă de 0,3200 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 166)
- Lotul nr. I, în tarla 28, parcela 488 în suprafaţă de 0,8750 ha teren arabil extravilan situat în sat Poşta, comuna Frecăţei, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 170)
- Lotul nr. I, în tarla 6, parcela XXX în suprafaţă de 0,3750 ha teren arabil extravilan situat în sat Nalbant, comuna Nalbant, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 172)
- Lotul nr. XXX, în tarla 1, în suprafaţă de 1049 mp teren intravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 173)
Se atribuie reclamantului XXX suprafaţa totală de teren de 3,3549 ha format din:
- Lotul nr. XXX, în tarla 49, parcela 552 în suprafaţă de 1,20 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 163)
- Lotul nr. XXX, în tarla 43, parcela 471 în suprafaţă de 0,80 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 169)
- Lotul nr. XXX, în tarla 25 parcela 474 în suprafaţă de 1,25 ha teren arabil extravilan situat în sat Poşta, comuna Frecăţei, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 171)
- Lotul nr. XXX, în tarla 1, în suprafaţă de 1049 mp teren intravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 173)
Se atribuie reclamantei COTEŢ PAŞA suprafaţa totală de teren de 3,3550 ha format din:
- Lotul nr. XXX, în tarla 49, parcela 552 în suprafaţă de 0,91 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 163)
- Lotul nr. XXX, în tarla 43, parcela 471 în suprafaţă de 0,37 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 164)
- Lotul nr. XXX, în tarla 43, parcela 471 în suprafaţă de 0,72 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 165)
- Lotul nr. XXX, în tarla 6, parcela XXX în suprafaţă de 1,25 ha teren arabil extravilan situat în sat Nalbant, comuna Nalbant, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 172)
- Lotul nr. I, în tarla 1, în suprafaţă de 1050 mp teren intravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 173)
Se atribuie reclamantei XXX suprafaţa totală de teren de 3,3549 ha format din:
- Lotul nr. XXX, în tarla 49, parcela 552 în suprafaţă de 1,1550 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 163)
- Lotul nr. XXX, în tarla 50, parcela 583 în suprafaţă de 0,5250 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 167)
- Lotul nr. XXX, în tarla 50, parcela 580 în suprafaţă de 0,32 ha teren arabil extravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 168)
- Lotul nr. XXX, în tarla 6, parcela XXX în suprafaţă de 1,25 ha teren arabil extravilan situat în sat Nalbant, comuna Nalbant, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 172)
- Lotul nr. XXX, în tarla 1, în suprafaţă de 1049 mp teren intravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 173)
Se atribuie pârâţilor XXX, RADION ŞTEFAN si XXX suprafaţa totală de teren de 5,00 ha format din:
- Lotul nr. V, în tarla 28, parcela 488 în suprafaţă de 1,1250 ha teren arabil extravilan situat în sat Poşta, comuna Frecăţei, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 170)
- Lotul nr. V, în tarla 25 parcela 474 în suprafaţă de 1,00 ha teren arabil extravilan situat în sat Poşta, comuna Frecăţei, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 171)
- Lotul nr. V, în tarla 6, parcela XXX în suprafaţă de 2,8750 ha teren arabil extravilan situat în sat Nalbant, comuna Nalbant, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 172)
Obligă reclamanta Coteţ Paşa la plata sumei de XXX cu titlu de sultă către XXX ca urmare a atribuirii Lotul nr. I, în tarla 1, în suprafaţă de 1050 mp teren intravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 173).
Obligă reclamanta Coteţ Paşa la plata sumei de XXX cu titlu de sultă către XXX ca urmare a atribuirii Lotul nr. I, în tarla 1, în suprafaţă de 1050 mp teren intravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 173).
Obligă reclamanta Coteţ Paşa la plata sumei de XXX cu titlu de sultă către Burada Ştefan ca urmare a atribuirii Lotul nr. I, în tarla 1, în suprafaţă de 1050 mp teren intravilan situat în sat Victoria, comuna Nufăru, astfel cum acesta este identificat în variantei raportului de expertiză întocmit în cauză de expert Sârbu Cristina (fila 173).
Obliga reclamanta XXX la plata către Coteţ Paşa a sumei de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecata.
Obliga reclamantul XXX la plata către Coteţ Paşa a sumei de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecata.
Obliga pârâtul Burada Ştefan la plata către Coteţ Paşa a sumei de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecata.
Obliga pârâţii XXX, Radion Ştefan şi XXX, în solidar, la plata către Coteţ Paşa a sumei de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecata.
Constată onorariu definitiv pentru expert Sârbu Cristina în cuantum de XXX.
Constată onorariu definitiv pentru expert XXX în cuantum de XXX.
Cu drept de recurs, în termen de 15 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică astăzi, XXX. - Data: 2 februarie 2011Ora: 8:30Complet: C3Solutie: Amână cauza
- Data: 26 ianuarie 2011Ora: 08:00Complet: C3aSolutie: Amână cauza
- Data: 19 ianuarie 2011Ora: 8:30Complet: C3Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 ianuarie 2011Rezumat:
amana pronuntarea la 26 ianuarie 2011 - Data: 11 noiembrie 2009Ora: 8:30Complet: C3Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
În temeiul art. 155 indice 1 C. proc. civ. suspendă judecarea cererii formulate de reclamanţii COTEŢ PAŞA, XXX, în cont XXX pârâţii BURADA ŞTEFAN, XXX, RADION ŞTEFAN, XXX.
Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării.
Pronunţată în şedinţă publică astăzi, XXX. - Data: 28 septembrie 2009Ora: 8:30Complet: C3Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
termen XXX Având în vedere protestele din sistemul judiciar, HOTĂRÂREA ADUNĂXXX A XXX, XXX ŞI PERSONALULUI I.T. XXX ŞI JUDECĂXXX din data de XXXşi HOTĂRÂXXX. 4 A ADUNĂXXX A JUDECĂXXX JUDECĂXXX, judecarea cauzei va fi amânată la data de11.11.2009, urmând ca toate părţile să fie citate pentru noul termen de judecată acordat. - Data: 13 iulie 2009Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Amână cauza la data de XXX pentru achitarea suplimentului la onorariul de expert. - Data: 11 mai 2009Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Amână cauza la data de XXX pentru redirecţionarea onorariului provizoriu de expert către exp. XXX. - Data: 30 martie 2009Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Amână cauza la data de 11 mai 2009 pentru efectuarea raportului de expertiză. - Data: 2 iunie 2008Ora: 8:30Complet: C3Solutie: SuspendatRezumat:
În temeiul art.155 ind. 1 C.pr.civ. dispune suspendarea judecăţii urmare a nedeplinirii de către reclamanţi a obligaţiilor stabilite de instanţă prin Încheiere de la termenul din XXX.
Cu recurs. - Data: 5 mai 2008Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă un nou termen de judecată pentru a se face dovada demersurilor efectuate şi aflarea domiciliului pârâtului sub sancţiunea aplicării art.155 ind.1c.pr.civ.- - Data: 31 martie 2008Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Desemnează exp. pe d.-na XXX, fixează onorariu provizoriu de XXX în sarcina reclamntilor. Se emite adresă la exp. şi la B.L.Exp. după achitarea onorariului. - Data: 10 martie 2008Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă un nou termen de judecată pentru studiul raportului de expertiză. - Data: 11 februarie 2008Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acorda un nou termen de judecată in vedere aindeplinirii procedurii de citare şi pentru a se emite adresă la expert. - Data: 21 ianuarie 2008Ora: 8:30Complet: C3Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
amana cauza pentru lipsa raportului de expertiza - Data: 10 decembrie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă un nou termen fata de lipsa raportului de expertiza.
Se revine cu adresa XXX - Data: 12 noiembrie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă un nou termen de judecata fata de lipsa raportului de expertiza.Se revine cu adresa XXX. - Data: 15 octombrie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acorda un nou termen de judecată faţă de lipsa raportului de expertiză, se revine cu adresă in acest sens. - Data: 10 septembrie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă un nou termen de judecată pentru când se va reveni cu adresă către expert. - Data: 9 iulie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
termen XXX, pentru efectuarea expertizei - Data: 11 iunie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Acordă termen pentru efectuarea expertizei de către expert Sârbu Cristina. - Data: 14 mai 2007Ora: 8:00Complet: Complet amanariSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX - Data: 7 mai 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
amana pronuntarea - Data: 16 aprilie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea paratilor să-şi pregătească apărarea. - Data: 12 martie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Acordare unui nou termen de judecată pentru când se va cita în calitate de moştenitori numiţii XXX, Radion Ştefan şi XXX. - Data: 12 februarie 2007Ora: 8:30Complet: C3Solutie: AmânatRezumat:
Acorda un nou termen de judecata in vederea introducerii in cauza a coproprietarilor din titlu de prorpietate XXX şi Ghiţă Maria. - Data: 18 decembrie 2006Ora: 8:30Complet: C3Solutie: SuspendatRezumat:
În temeiul art.242(1) pct.2 Cod proc. Civ. suspendă judecata cauzei.