Dosar nr. 1909/327/2023 înregistrat la Judecatoria Tulcea
Informații Dosar nr. 1909/327/2023
Stadiu procesual: Apel | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: ordin XXX protecţie
Data inregistrarii dosarului: 28 aprilie 2023 | Data ultimei modificari: 22 mai 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Reclamant: V. D.
Intimat Pârât: V. C. S.
Reclamant: V. D.
Pârât: V. C. S.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: V. D. | Data: 26 aprilie 2023
Sedinte de judecata Dosar nr. 1909/327/2023Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul TULCEAStadiu procesual: Apel
- Data: 18 mai 2023Ora: 09:30Complet: CAN1Solutie: Nefondat Pronuntata in data de 18 mai 2023Tip solutie: HotararecameraconsiliuNumar document: XXXData document: 18 mai 2023Rezumat:
Respinge apelul ca nefondat.
Dispune virarea sumei de XXX reprezentand c/val. onorariului avocatului oficiu din fondul XXX catre Baroul de XXX pentru avocat XXX desemnat din oficiu pentru intimatul pârât.
Obligă apelanta reclamantă la plata sumei de XXX reprezentând cheltuieli judiciare către Stat - XXX.
Definitivă.
Sedinte la Judecătoria TULCEAStadiu procesual: Fond
- Data: 25 aprilie 2023Ora: 08:30Complet: Cm4Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 25 aprilie 2023Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 25 aprilie 2023Rezumat:
Admite în parte cererea.
Dispune emiterea ordinului de protectie in favoarea reclamantei, XXX în cont XXX şi pe cale de consecinţă, obligă pârâtul la respectarea următoarelor măsuri, pe o durată de 15 zile:
- Păstarea unei distanţe minime de 50 m faţă de victima reclamantă, numita XXX;
- interzicerea oricărui contact, inclusiv telefonic, prin corespondenţă sau în orice alt mod, cu victima
În baza art 47 din XXX, instanta atrage atenţia pârâtului că încălcarea oricăreia dintre măsurile dispuse prin ordinul XXX protectie constituie infractiune şi se pedepseste cu închisoarea de la 6 luni la 5 ani.
În baza art 46 alin 8 din aceeaşi lege, instanţa atrage atenţia persoanei protejate că in cazul în care va încălca dispoziţiile ordinului de protecţie, aceasta va fi obligată la acoperirea cheltuielilor generate de emiterea şi punerea in executare a ordinului.
Onorariul apărătorului din oficiu al pârâtului, avocat XXX, conform delegatiei nr XXX, în cuantum de XXX, se va avansa din fondurile XXX.
Onorariul apărătorului din oficiu al reclamantei, avocat XXX, conform delegatiei cu nr XXX, in cuantum de XXX, se va avansa din fondurile XXX baza art 46 alin 1 din XXX, urmeaza să se dispună comunicarea de îndată a copiei dispozitivului hotărârii structurilor XXX în a căror raza teritorială se află locuinţa victimei şi a agresorului, precum si Direcţiei pentru XXX şi XXX de date.
Executorie fără somaţie şi fără trecerea vreunui termen.
Cu drept de apel, în termen de 3 zile de la pronunţare, cererea de apel urmând a fi depusă la XXX.
Pronunţată, azi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. - Data: 24 aprilie 2023Ora: 8:30Complet: Cm4Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 24 aprilie 2023Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 24 aprilie 2023Rezumat:
Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX. - Data: 3 aprilie 2023Ora: 8:30Complet: Cm4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 3 aprilie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 3 aprilie 2023Rezumat:
Stabileste termen pentru audierea minorei in camera de consiliu la data de XXX, ora 12:00. Acorda termen de judecată la data de XXX pentru administrare probe.