Dosar nr. 1125/327/2023/a2 înregistrat la Judecatoria Tulcea
Informații Dosar nr. 1125/327/2023/a2
Stadiu procesual: Contestaţie(NCPP) | Materie: Penal | Obiectul dosarului: verificare măsuri preventive (art.207 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 17 februarie 2023 | Data ultimei modificari: 27 februarie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Contestator: T. M. C.
Inculpat: A. C.
Parte vătămată: P. A. C.
Parte vătămată: C. M.
Parte vătămată: M. A.
Parte vătămată: O. A.
Inculpat: T. M. C.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Contestaţie(NCPP) | Parte declaratoare: T. M. C. | Data: 16 februarie 2023
Sedinte de judecata Dosar nr. 1125/327/2023/a2Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul TULCEAStadiu procesual: Contestaţie(NCPP)
- Data: 21 februarie 2023Ora: 09:00Complet: CMP1Solutie: ca nefondat Pronuntata in data de 21 februarie 2023Tip solutie: Încheiere finalamasuripreventivefazadejudecataNumar document: XXXData document: 21 februarie 2023Rezumat:
În baza art. 425 ind.1 alin. 7 pct. 1 lit. b Cod procedură penală raportat la art. 205 Cod procedură penală, respinge ca nefondată contestaţia formulată de inculpatul XXX?, împotriva încheierii penale din data de XXX, pronunţată de XXX, în dosarul nr. XXX baza art. 275 alin. 2 XXX, obligă cont XXX, reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat.
Onorariu avocat oficiu în sumă de XXX pentru avocat XXX, se va deconta din fondurile M.J. către B.A. Tulcea.
Definitivă.
Pronunţată în cameră de consiliu, azi XXX. - Data: 21 februarie 2023Ora: 09:00Complet: CMP1Solutie: Încheiere Pronuntata in data de 21 februarie 2023Tip solutie: Încheiere abținereData document: 21 februarie 2023Rezumat:
Admite cererea de abţinere.
Constată că domnul judecător XXX este incompatibil să soluţioneze contestaţia formulată de inculpatul XXX. împotriva încheierii din 16 februarie 2023 pronunţată de XXX. XXX, repartizat aleatoriu, cu termen la 21 februarie 2023.
Fără cale de atac.
Pronunţată în şedinţa camerei de consiliu din XXX cererea de abţinere.
Constată că doamna judecător XXX este incompatibilă să soluţioneze contestaţia formulată de inculpatul XXX. împotriva încheierii din 16 februarie 2023 pronunţată de XXX. XXX, repartizat aleatoriu, cu termen la 21 februarie 2023.
Fără cale de atac.
Pronunţată în şedinţa camerei de consiliu din XXX.
Sedinte la Judecătoria TULCEAStadiu procesual: Fond
- Data: 16 februarie 2023Ora: 11:00Complet: PCPF4.int.Solutie: Încheiere Pronuntata in data de 16 februarie 2023Tip solutie: Încheiere finală dezinvestireData document: 16 februarie 2023Rezumat:
În temeiul art. 348 alin. 2 Cod procedură penală, raportat la art. 207 alin. 2 şi 4 Cod procedură penală, menţine măsura arestării preventive a inculpatului XXX,, în prezent aflat în Centrul de Reţinere şi XXX din cadrul I.P.J. Tulcea, ca fiind legală şi temeinică.
În temeiul art. 348 alin. 2 Cod procedură penală, raportat la art. 207 alin. 4 şi 7 Cod procedură penală, menţine măsura cont XXX Ordonanţa nr. XXX,, ca fiind legală şi temeinică.
Pe timpul cât se află sub cont XXX, inculpatul XXX, trebuie să respecte următoarele obligaţii:
a) Să se prezinte la judecătorul de cameră preliminară sau la instanţa de judecată ori de câte ori este chemat;
b) Să informeze de îndată judecătorul de cameră preliminară sau instanţa de judecată cu privire la schimbarea locuinţei;
c) Să se prezinte la I.P.J. XXX conform programului de supraveghere întocmit de organul de poliţie sau ori de câte ori este chemat;
d) Să nu părăsească municipiul Tulcea, decât cu încuviinţarea prealabilă a judecătorului de cameră preliminară sau a instanţei;
e) Să nu se apropie de persoanele vătămate sau de membrii familiilor acestora, de alţi participanţi la săvârşirea infracţiunilor, de martori audiaţi în dosar şi să nu comunice cu aceştia direct sau indirect pe nicio cale;
f) Să comunice la cerere informaţii relevante despre mijloacele lor de existenţă;
g) Să nu deţină, să nu folosească şi să nu poarte arme;
Se atrage atenţia inculpatului XXX că în caz de încălcare cu rea credinţă a obligaţiilor ce îi revin, măsura cont XXX înlocui cu măsura arestului la domiciliu sau cu arestul preventiv.
În temeiul art.275, alin.3, Cod procedură penală cheltuielile judiciare vor rămâne in sarcina statului.
Cu drept de contestaţie în termen de 48 ore de la comunicare.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX, ora 13:00.