Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 335/828/2020 înregistrat la Judecatoria Topoloveni


Informații Dosar nr. 335/828/2020
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ stabilire locuinţă minor; exercitarea autorităţii părinteşti; pensie întreţinere
Data inregistrarii dosarului: 31 ianuarie 2020 | Data ultimei modificari: 19 noiembrie 2020
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. M. C. c. d. a. l. c. C. S. L.
Pârât: S. I. B.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 335/828/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Ședințe la Judecătoria TOPOLOVENI
Stadiu procesual: Fond
  1. Data: 12 octombrie 2020Ora: 09:00
    Complet: C5.a - vineri amanare pronunţare MF
    Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 12 octombrie 2020
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 12 octombrie 2020
    Rezumat:
    Admite cererea de divorţ formulată de reclamanta S.M.C. în cont XXX pârâtul S.I.B..
    Desface căsătoria părţilor încheiată la data de XXX şi înregistrată sub nr. XXX, judeţul Argeş, prin acordul ambilor soţi.
    Ia act de învoiala părţilor în privinţa următoarelor cereri accesorii:
    Revenirea reclamantei la numele avut anterior căsătoriei, respectiv “Necula.
    XXX M., născută la data de..., în comun de către părinţi.
    XXX M. la domiciliul XXX.
    Obligarea pârâtului XXX la plata contribuţiei lunare la cheltuielile de creştere şi educare ale minorei XXX, în cuantum de XXX din cuantumul salariului de bază minim net pe ţară garantat în plată, începând cu data de XXX şi până la majoratul beneficiarei ori noi dispoziţii ale instanţei.
    Stabilirea legăturilor personale între tată şi minoră în următoarea modalitate:
    -în prima şi a treia săptămână din lună, de vineri ora 17:00 până duminică la ora 17:00, la domiciliul XXX
    -jumătate din toate vacanţele şcolare, la buna înţelegere a părţilor, la tată cu condiţia ca în vacanţa de vară, perioadă în care se află minora la oricare dintre cei doi părinţi, să nu depăşească 14 zile consecutiv;
    -cu ocazia sărbătorilor de Paşte, în anii pari la tată şi anii impari la mamă, de Crăciun şi de XXX în anii impari la tată şi în anii impari la mamă;
    - cu ocazia zilelor de naştere şi onomastica, fiecare părinte are dreptul să participe la petrecerea organizată minorei, indiferent de locul serbării acesteia;
    -dreptul de a participa la orice activitate şcolară sau extraşcolară a minorei, incluzând dar fără a se limita, la festivităţi de sfârşit de an, serbări şcolare/extraşcolare, festivităţi de absolvire/premiere;
    -dreptul de a fi înştiinţat de urgenţă despre orice stare de boală gravă, accident şi în general, orice risc privind integritatea, sănătatea şi dezvoltarea minorei, precum şi de a i se obţine acordul cu privire la orice tratament sau intervenţie medicală sau de orice natură, care nu necesită urgenţa, privind pe minoră;
    - dreptul la convorbiri telefonice sau prin intermediul platformei Skype cu minora într-un interval orar care să respecte programul minorei dar şi al părţilor.
    Executorie.
    XXX va comunica, din oficiu, Primăriei comunei Căteasca, judeţul Argeş şi Registrului naţional al regimurilor matrimoniale.
    Definitivă.
    Pronunţată astăzi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
  2. Data: 2 octombrie 2020Ora: 09:00
    Complet: C5.a - vineri amanare pronunţare MF
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 2 octombrie 2020
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 2 octombrie 2020
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de XXX.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX.
  3. Data: 25 septembrie 2020Ora: 9:00
    Complet: C5.a - vineri MF
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 septembrie 2020
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 25 septembrie 2020
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de XXX.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX.
  4. Data: 17 iulie 2020Ora: 9:00
    Complet: C5.a - vineri MF
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 17 iulie 2020
    Rezumat:
    Ia act de modificarea cauzei juridice a acţiunii formulată de reclamantă respectiv din desfacerea căsătoriei din culpa exclusivă a pârâtului în desfacerea căsătoriei prin acord, convenind şi asupra cererilor accesorii sus-menţionate.
    Încuviinţează reclamantei proba cu înscrisurile depuse la dosar XXX act că reclamanta renunţă la propunerea de încuviinţare a celorlalte mijloace de probe solicitate prin cererea de chemare în judecată, respectiv procedeul probator cu interogatoriul pârâtului şi proba testimonială a martorilor.
    Ia act că pârâtul nu a solicitat administrarea de probe.
    Dispune din oficiu suplimentarea probatoriului cu înscrisuri, respectiv referatul de anchetă psihosocială la domiciliul XXX.
    Se emite adresă către Primăria comunei Căteasca – XXX, în sensul celor de mai sus.
    Amână judecarea cauzei la XXX.
    Cu cale de atac odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Iulie 2020.
  5. Data: 24 aprilie 2020Ora: 9:00
    Complet: C5.a - vineri MF
    Solutie: Încheiere Pronuntata in data de 24 aprilie 2020
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 24 aprilie 2020
    Rezumat:
    Constată intervenită suspendarea de drept a judecării cauzei pe toată perioada stării de urgenţă, potrivit art.42 din Decretul nr. XXX