Dosar nr. 1270/828/2024 înregistrat la Judecatoria Topoloveni
Informații Dosar nr. 1270/828/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 5 aprilie 2024 | Data ultimei modificari: 6 aprilie 2026
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1270/828/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria TOPOLOVENIStadiu procesual: Fond
- Data: 17 septembrie 2026Ora: 09:00Complet: C4 CIVIL
- Data: 12 martie 2026Ora: 09:00Complet: C4 CIVILSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 martie 2026Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 12 martie 2026Rezumat:
Dispune aplicarea dispoziţiilor art.358 C.p.c., pentru neprezentarea pârâtului la interogatoriu.
Încuviinţează reclamantei proba cu expertiză tehnică specialitatea construcţii pentru identificarea şi evaluarea bunului imobil, menţionat în cererea de chemare în judecată.
Desemnează în mod aleatoriu, folosind sistemul informatizat, dintre persoanele înscrise în eviden?a XXX de Expertize şi autorizate, potrivit legii, să efectueze expertize judiciare, pe expertul constructor XXX.
Stabileşte onorariul provizoriu pentru expert în sumă de XXX, în sarcina reclamantei.
Pune în vedere reclamantei, să depună la grefa instanţei, în termen de 5 zile dovada plăţii onorariului provizoriu pentru expertul desemnat în cauză, sub sancţiunea decăderii din probă, prev. de art.262 alin.3 C.p.c.
Amână cauza la data de XXX, intervalul orar 09:00-10:00.
Cu cale de atac odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la XXX - Data: 6 noiembrie 2025Ora: 09:00Complet: C4 CIVILSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 6 noiembrie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 6 noiembrie 2025Rezumat:
În temeiul disp. art. 131 Cod de procedură civilă coroborat cu disp. art. 94 art. Cod de procedură civilă, instanţa constată că este competentă general, material şi teritorial în soluţionarea prezentei cauze dedusă judecăţii.
În baza art. 238 Cod procedură civilă, în raport XXX obiectul cauzei şi probele ce se solicită a fi încuviinţate, estimează durata cercetării procesului la 12 luni.
Încuviinţează reclamantei probele cu înscrisuri şi interogatoriul pârâtului.
Prorogă discuţia asupra utilităţii probelor cu martori şi expertiză tehnică, după administrarea probelor încuviinţate.
Pune în vedere apărătorului reclamantei, să depună la dosar împuternicire avocaţială.
Amână cauza la data de XXX.
Cu cale de atac odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la XXX - Data: 8 mai 2025Ora: 09:00Complet: C4 CIVILSolutie: Încheiere Pronuntata in data de 8 mai 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 8 mai 2025Rezumat:
Dispune amânarea cauzei pentru ca reclamanta să achite diferenţa de taxă judiciară de timbru în sumă de XXX.
Pune în vedere reclamantei să achite diferenţa de taxă judiciară de timbru de XXX, sub sancţiunea suspendării cauzei, prev. de art.242 C.p.c., cu menţiunea că are posibilitatea de a formula cerere de ajutor public judiciar.
Amână cauza la data de XXX.
Cu cale de atac odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Mai 2025