Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 101/321/2006 înregistrat la Judecatoria Targu Neamt



Informații Dosar nr. 101/321/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: succesiune partaj succesoral
Data inregistrarii dosarului: 20 octombrie 2006 | Data ultimei modificari: 31 mai 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: T. E.
Reclamant: R. M.
Pârât: R. A. A.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 101/321/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria TARGUNEAMTStadiu procesual: Fond
  1. Data: 7 ianuarie 2008Ora: 8:30
    Complet: C1 civil+fond funciar
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite acţiunea şi atribuie părţilor loturi conform variantei I de lotizare.
  2. Data: 3 decembrie 2007Ora: 8:30
    Complet: C1 civil+fond funciar
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    S-a dispus amânarea judecării cauzei la data de 7.01.2007 C1 pentru lipsa procedurii de citare cu pârâtul.
  3. Data: 20 noiembrie 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    XXX
  4. Data: 6 noiembrie 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Pentru ca părţile să ia cunoştinţă de lotizare acordă termen la data de XXX ora 11,oo.
  5. Data: 16 octombrie 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Pentru a se comunica un exemplar din raportul XXX expertiză pârâtului acordă termen la data de 6.11.2007 ora 11,oo.
  6. Data: 25 septembrie 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei la data de 16.oct.2007, pentru efectuarea lotizării.
  7. Data: 4 septembrie 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Admite in principiu actiunea de partaj succesoral formulata de reclamanţii XXX cu domiciliul in XXX, Str.republicii, bl.8, sc.C, ap.6, Jud.Bacau si XXX cu domiciliul in XXX, str.9 Mai, bl.5, ap.80, jud.Bacau in cont XXX.Aurel cu domiciliu in Craiova, str.XXX, bl.123, sc.2, ap.15, jud.Dolj.
    Constata ca la data de 28.08.1984 s-a deschis, prin moarte, succesiunea defunctei XXX avand ultimul domiciliu in comuna Raucesti, jud.Neamt.
    Stabileste ca masa succesorala ramasa de pe urma defunctei este formata din urmatoarele suprafete de teren:
    Extravilan
    -7200 mp arabil tarlaua XXX cu vecinii-N-Tanasa I.Ion, Est –Izlaz, Sud –XXX.Gh in valoare de 2160,XXX,
    - 15.000 mp arabil –tralaua XXX556c/6 cu vecinii –Nord-Papusoi V, XXX; Est_Grigoras Irimia, Vest-drum in valoare de XXX,
    -10.000 mp fanete tarlaua XXX556c/6 cu veciniii N-Papusoi V.XXX, XXX in valoare de 1000,XXX,
    -1800 mp fanete –tarlaua 48-XXX cu vecinii-Nord-Sturzu V., XXX, Sud-Pintilie I si altii XXX in valoare de 180,o Ron.
    Valoarea totala a masei succesorale este de 7840, XXX ca mostenitori cu vocatie succesorala concreta la mostenirea defunctei XXX sunt reclamantii in calitate de fii si paratul in calitate de nepot, culegand, fiecare cate o cota de XXX din masa succesorala.
    Fixeaza termen de judecata pentru lotizare la data de XXX si desemneaza expert pe domnul ing.XXX caruia i se va comnica un exemplar de pe prezenta incheiere.
    Fixeaza onorariu pentru lotizare de XXX care va fi achiatat de reclamanti.
    Cu drept de recurs odata cu fondul cauzei.
    Pronuntata in sedinta publica, azi, XXX
  8. Data: 14 august 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei civile la data de XXX,ora 11,00 pentru a se emite adresă pentru lotiozare expertului XXX.
  9. Data: 13 martie 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Suspendat
    Rezumat:
    Suspendat în tem.art.155 ind.1 C.pr.civ.
  10. Data: 20 februarie 2007Ora: 11:00
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Instanţa acordă termen de judecată solicitat de către apărătoarea reclamanţilor,în vederea studierii raportului de expertiză tehnică la terenuri.Pune în vedere apărătoarei reclamanţilor ca să depună procura specială în original autentificată sub nr. XXX,şi să depună dovada calităţii de moştenitori a reclamanţilor (a certificatelor de moştenitor,anexa I).Pentru a se ataşa dosarul XXX cu nr. XXX
  11. Data: 30 ianuarie 2007Ora: 12:30
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Instanţa constată că lipseşte XXX expertiză,se acordă termen pentru a se reveni cu adresă la expert sub sancţiunea amendării în temeiul art.108 ind.1 al.2 lit."c" Cod proc.civ.Se va repeta procedura de citare cu pârâtul Rusu A Aurel
  12. Data: 9 ianuarie 2007Ora: 12:30
    Complet: C4 civil vechi
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Instanţa admite înlocuirea exp.XXX cu exp.XXX.Se va emite adrese pentru înlocuirea exp.XXX,iar exp.Dârţu T. să efectueze raportul XXX expertiză conform obiectivelor stabilite de instanţă