Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 6228/314/2023 înregistrat la Judecatoria Suceava



Judecatoria Suceava Adresa: strada Stefan cel Mare nr. 62, cod 720062, Localitate: Suceava, Județ: Suceava Telefon: 0230-214948, Fax: 0230-530025, E-mail: jud-suceava@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Suceava


Informații Dosar nr. 6228/314/2023
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: conducerea unui vehicul fără permis de conducere (art.335 NCP)
Data inregistrarii dosarului: 3 iulie 2023 | Data ultimei modificari: 28 decembrie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: C. F.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 6228/314/2023Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria SUCEAVAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 28 decembrie 2023Ora: 08:30
    Complet: C26
    Solutie: Condamnare fără acord de recunoaştere Pronuntata in data de 28 decembrie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 28 decembrie 2023
    Rezumat:
    În baza art. 335 alin.2 Cod penal, cu referire la art. 61 alin.4 lit. c Cod penal, cu reţinerea art.396 alin.10 C.p.p, condamnă inculpatul XXX, la o pedeapsă de XXX amendă penală (reprezentând 210 zile amendă a câte XXX pe zi), pentru comiterea infracţiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere prev. de art. 335 alin.2 Cod penal (faptă din XXX).
    Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art.63 C.pen. potrivit cărora dacă nu execută, cu rea-credinţă, pedeapsa amenzii, în tot sau în parte, numărul zilelor-amendă neexecutate se înlocuieşte cu un număr corespunzător de zile cu închisoare.
    Constată că infracţiunea din prezenta cauză este concurentă cu infracţiunea prev. de art. 334 alin.1 Cod penal (faptă din XXX), pentru săvârşirea căreia inculpatul XXX a fost condamnat la pedeapsa amenzii penale în cuantum de XXX, reprezentând 180 zile amendă a câte XXX pe zi, prin Sentinţa penală nr. XXX, în dosarul nr. XXX, definitivă prin neapelare la data de XXX.
    În baza art. 40 alin.1, art. 39 alin.1 lit. c Cod penal, contopeşte pedeapsa aplicată prin prezenta cu pedeapsa amenzii penale în cuantum de XXX (reprezentând 180 zile amendă a câte XXX pe zi) aplicată prin Sentinţa penală nr. XXX(reprezentând 210 zile amendă a câte XXX pe zi), la care se adaugă o treime din cealaltă pedeapsă stabilită, respectiv XXX (60 zile amendă a câte XXX pe zi), inculpatul XXX urmând a executa pedeapsa rezultantă a amenzii penale în cuantum de XXX amendă penală (reprezentând un număr de 270 zile amendă a câte XXX pe zi).
    În baza art.40 alin.3 Cod penal, constată că inculpatul XXX a achitat la data de XXX, conform chitanţei seria TS 591 nr. XXX, conform Sentinţei penale nr. XXX, definitivă prin neapelare la data de XXX, inculpatul XXX urmând a executa restul de amendă penală în cuantum de XXX (reprezentând 90 zile amendă a câte XXX pe zi).
    Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art.63 C.pen. potrivit cărora dacă nu execută, cu rea-credinţă, pedeapsa amenzii, în tot sau în parte, numărul zilelor-amendă neexecutate se înlocuieşte cu un număr corespunzător de zile cu închisoare.
    În baza art. 398 C.p.p rap. la art. 274 alin. 1 C.p.p., obligă inculpatul la plata către stat a sumei de XXX cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat, din care suma de XXX din cursul urmăririi penale.
    Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare.
    Pronunţată astăzi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia instanţei, prin mijlocirea grefei instanţei, conform art.405 alin.1 C.p.p.
  2. Data: 20 decembrie 2023Ora: 08:30
    Complet: C26
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 20 decembrie 2023
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 20 decembrie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX.
  3. Data: 14 decembrie 2023Ora: 08:30
    Complet: C26
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 14 decembrie 2023
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 14 decembrie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX.
  4. Data: 6 noiembrie 2023Ora: 10:00
    Complet: C26
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 noiembrie 2023
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 6 noiembrie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX.