Dosar nr. 107/314/2008 înregistrat la Judecatoria Suceava
Informații Dosar nr. 107/314/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 7 ianuarie 2008 | Data ultimei modificari: 20 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: D. N.
Pârât: D. T.
Pârât: D. O.
Pârât: D. D.
Pârât: D. E.
Pârât: D. V.
Pârât: D. E.
Pârât: D. S.
Pârât: D. V.
Pârât: D. M.
Pârât: D. I.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 107/314/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria SUCEAVAStadiu procesual: Fond
- Data: 19 martie 2008Ora: 8:30Complet: C4 OldSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite acţiunea.
Ia act de tranzacţia părţilor în sensul că:
XXX primeÅŸte în deplină proprietate următoarele suprafeÅ£ele de teren: 1900 mp din suprafaÅ£a totală de 3200 mp, situată în extravilanul satului IpoteÅŸti, învecinată cu: XXX, E- drum, XXX, V- sanÅ£, la locul numit „Gura Bahnei (Å¢elena)â€; 10300 mp teren situat în extravilanul satului IpoteÅŸti, învecinată cu: XXX, XXX, S-drum,V-bahnă, la locul „Iazul Dinuluiâ€; 1000mp teren situat în intravilanul satului IpoteÅŸti, învecinat cu: XXX, E - drum, S - drum, XXX, la locul numit â€Grădinăâ€.
Pârâtul XXX, primeşte în deplină proprietate următoarele suprafeţe de teren: suprafaţa de 2600 mp teren situat în extravilanul satului Ipoteşti, învecinat cu: N- Sîrghie Silvia, E-drum, XXX, V- şosea, la locul „La Tişăuţi (XXX)†şi suprafaţa de 2400mp teren situat în extravilanul satului Ipoteşti, învecinat cu: XXX, E- drum, XXX, V- şanţ, la locul „Gura Bahnei (Ţelena)†şi ia act că acesta a primit de la reclamant sulta corespunzătoare.
Pârâtul XXX a lui ION, primeşte în deplină proprietate suprafaţa de 1900 mp teren situată în extravilanul satului Ipoteşti, din suprafaţa totală de 3900 mp, învecinată cu: XXX, E-drumXXX, la locul „Iazul Dinului†şi ia act că acesta a primit de la reclamant sulta corespunzătoare.
Pârâta XXX, primeşte în deplină proprietate următoarele suprafeţe de teren: suprafaţa de 3700 mp teren situat în extravilanul satului Ipoteşti, învecinat cu: XXX, E-drum, XXX, V- canal, la locul „Gura Bahnei (XXX)†şi suprafaţa de 1800 mp, teren situat în intravilanul satului Ipoteşti, învecinat cu: XXX, E-drum, S-drum, XXX, la locul „Grădinㆺi ia act că a primit de la reclamant sulta corespunzătoare.
Pârâta XXX (EVA), primeşte în deplină proprietate suprafaţa de 1300 mp teren situat în extravilanul satului Ipoteşti, din suprafaţa totală de 3200 mp, învecinată cu: XXX, E-drum, XXX, V-şanţ, la locul „Gura Bahnei (Ţelena)†şi ia act că a primit de la reclamant sulta corespunzătoare.
Pârâtul XXX, primeşte în deplină proprietate suprafaţa de 1300 mp teren situat în intravilanul satului Ipoteşti, din suprafaţa totală de 2600mp, învecinată cuXXX, V- drum, la locul „ Grădina(XXX)†şi ia act că a primit de la reclamant sulta corespunzătoare.
Pârâtul XXX, primeÅŸte în deplină proprietate următoarele suprafeÅ£e teren: 2000 mp teren situat în extravilanul satului IpoteÅŸti, din suprafaÅ£a totală de 3900 mp, învecinată cu: XXX, E-drumXXX, la locul „ XXX€; ÅŸi 1300 mp teren situat în intravilanul satului IpoteÅŸti, din suprafaÅ£a totală de 2600 mp, învecinată cuXXX, V- drum, la locul „Grădina (XXX)†şi ia act că a primit de la reclamant sulta corespunzătoare.
Ia act că pârâţii XXX, XXX a lui IONXXX şi XXX a lui DIONISIE au primit de la reclamant sulta corespunzătoare cotei care li se cuvine şi nu mai au nici o pretenţie în acest sens.
Părţile înţeleg să stingă orice litigiu cu privire la averea succesorală rămasă după defunctul Dumencu N. Dumitru.
Consfinţeşte învoiala părţilor.
Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică azi, XXX. - Data: 13 februarie 2008Ora: 8:30Complet: C4 OldSolutie: AmânatRezumat:
Acordă termenul solicitat de reclamant prin apărător, punându-i-se în vedere să depună la dosar XXX certificatului de deces după defunctul XXX şi să indice cotele de partajare.
Pune în vedere pârâţilor să depună la dosar XXX după titlurile de proprietate privind înzestrările, iar în cazul în care nu ajung la o înţelegere cu reclamantul, să-şi precizeze prin întâmpinare poziţia faţă de acţiunea acestuia, pe care să o depună la dosar XXX 5 zile înainte de termenul de judecată.
Amână judecarea cauzei la data de 19 martie 2008, pentru când se va repeta procedura de citare cu pârâţii care nu au termen în cunoştinţă.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, 13 februarie 2008.