Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 3506/312/2006 înregistrat la Judecatoria Slobozia



Judecatoria Slobozia Adresa: B-dul:Cosminului, nr. 12, judetul Ialomita, cod postal 920064, Localitate: Slobozia, Județ: Ialomita Telefon: 0243 236 953, Fax: 0243 233 666, E-mail: jud-slobozia@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Slobozia


Informații Dosar nr. 3506/312/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 7 noiembrie 2006 | Data ultimei modificari: 31 mai 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. V.
Reclamant: S. G.
Reclamant: D. E.
Reclamant: S. V.
Pârât: S. N.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 3506/312/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria SLOBOZIAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 2 noiembrie 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet de continuitate
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite cererea formulată de reclamanţii XXX XXX şi XXX în cont XXX pârâtul XXX, astfel cum a fost modificată. Constată deschisă succesiunea defunctului XXX, decedat la XXX, cu ultimul domiciliu în com Miloşeşti, jud Ialomiţa. Constată că, de pe urma defunctului, au rămas ca moştenitori: XXX, în calitate de soţie supravieţuitoare, cu o cotă de XXX din masa succesorală, reclamantul XXX, în calitate de fiu, cu o cotă de XXX din masa succesorală, reclamantul XXX, în calitate de fiu, cu o cotă de XXX din masa succesorală, reclamanta XXX, în calitate de fiică, cu o cotă de XXX din masa succesorală şi pârâtul XXX, în calitate de fiu, cu o cotă de XXX din masa succesorală. Constată că, de pe urma defunctului, au rămas următoarele bunuri:
    - cota de ½ din dreptul de proprietate asupra unui apartament situat în Slobozia, str. Gării, bl. XXX, sc B, ap. XXX, jud IalomiÅ£a, împreună cu terenul aferent atribuit prin XXX;
    - cota de ½ din dreptul de proprietate asupra unui imobil casă de locuit situată în comuna MiloÅŸeÅŸti, jud IalomiÅ£a, construită din paiantă, având 4 camere ÅŸi o anexă(magazie);
    Cealaltă cotă de ½ aparÅ£ine soÅ£iei supravieÅ£uitoare XXX.
    - terenul intravilan în suprafaţă de 3227 mp situat în com Miloşeşeti, jud Ialomiţa, conform titlului de proprietate nr XXX din 5 11 2002.
    - Cota de XXX din dreptul de proprietate asupra terenului în suprafaţă de 4 ha şi 5561 mp conform titlului de proprietate nr XXX din data de XXX, teren reconstituit de pe urma defunctului XXX, cealaltă cotă de XXX aparţinând lui XXX şi XXX.
    Dispune ieşirea din indiviziune a părţilor asupra imoblelor reprezentând apartamentul, casa de locuit şi suprafaţa de 3227 mp, după cum urmează:
    Atribuie reclamantei XXX apartamentul cu 3 camere şi dependinţe, împreună cu cota indiviză de teren aferent de 20,00 m.p. situat în Slobozia, strada Gării, bloc V4, scara B, apartament 30, etaj 2, judeţul Ialomiţa. În vederea respectării drepturilor celorlalţi coproprietari, obligă pe aceasta să plătească pârâtului XXX suma de XXX reclamantei XXX suma de XXX până la 30 ianuarie 2008. Atribuie reclamantului XXX casa de locuit compusă din 4 încăperi, cu anexă o magazie metalică demontabilă şi un coteţ şi cu terenul aferent în suprafaţă de 2.238,05 m.p. (cu dimensiunile de 22,60 ml – la drum şi 99,00 ml (48,55 + 50,45) ml – vecin cu XXX la vest, şi cu XXX la est, precum şi cu XXX la nord). În vederea respectării drepturilor celorlalţi coproprietari, obligă pe aceasta să plătească reclamantei XXX suma de XXX şi reclamantului XXX suma de XXX până la 30 ianuarie 2008. Atribuie pârâtului XXX suprafaţa de teren intravilan de 990,00 m.p. cu dimensiunile de 10,0 ml – la drum şi de 99,00 ml (48,55 + 50,45)ml – vecin cu XXX la est, cu XXX la vest şi cu XXX la nord. Obligă pârâtul să plătească reclamanţilor suma de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
  2. Data: 30 octombrie 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 1
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de XXX.
  3. Data: 2 octombrie 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    administrare probe.
  4. Data: 14 august 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 1
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână cauza pentru lipsa raportului de expertiză.
  5. Data: 29 mai 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    administrare probe
  6. Data: 15 mai 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    alte cauze
  7. Data: 17 aprilie 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    alte cauze
  8. Data: 20 martie 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    administrare probe
  9. Data: 20 februarie 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amânat desemnat experţi topo şi construcţii în vederea întocmirii rapoartelor de expertiză.
  10. Data: 23 ianuarie 2007Ora: 08:30
    Complet: Complet 6
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Constată deschisă succesiunea defunctului XXX; constată că de pe urma defunctului au rămas ca moştenitori XXX, XXX., XXX, XXX şi XXX şi masa succesorală compusă din următoarele bunuri:cota de XXX din dreptul de proprietate asupra unui apartament situat în Slobozia, str.Gării, bl. XXX, sc.B, ap.30,jud. Ialomiţa; cota de XXX din dreptul de proprietate asupra unui imobil casă de locuit situată în com.Miloşeşti, jud. Ialomiţa.Cealaltă cotă de XXX aparţine soţiei supravieţuitoare XXX;1583 mp teren intravilan situat în com.Miloşeşti; cota de XXX din dreptul de proprietate asupra terenului în suprafaţă de 4 ha si 5561 mp, teren reconstituit de pe urma defunctului XXX, cealaltă cotă de XXX aparţinând lui XXX şi XXX. Dispune efectuarea unei expertize topo şi a unei expertize construcţii, onorariul pentru fiecare expert fiind în sumă de XXX în sarcina reclamanţilor.Prezenta poate fi atacată cu fondul, fiind supusă aceleiaşi căi de atac ca şi hotărârea dată asupra fondului cauzei.Termen fond XXX, C 6.
  11. Data: 12 decembrie 2006Ora: 08:30
    Complet: Complet 6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amânat obţinut relaţii.