Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 8400/302/2026 înregistrat la Judecatoria Sectorului 5 Bucuresti



Judecatoria Sectorului 5 Bucuresti Adresa: strada Splaiul Independentei nr. 5 sector 4, Localitate: Bucuresti, Județ: Bucuresti Telefon: 021/319.51.80, Fax: 372125389, E-mail: jud-sector5@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Sectorului 5 Bucuresti


Informații Dosar nr. 8400/302/2026
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: întreruperea executării pedepsei/contestaţie (art.592 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 24 martie 2026 | Data ultimei modificari: 9 aprilie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: C. W. M. C.
Intimat: P. S. B. J.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 8400/302/2026Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria SECTORUL4BUCURESTIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 6 aprilie 2026Ora: 09:00
    Complet: C10 PENAL
    Solutie: Încheiere Pronuntata in data de 6 aprilie 2026
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 6 aprilie 2026
    Rezumat:
    În temeiul art. 593 alin. 1 C.proc.pen. raportat la art. 591 alin. 2 C.proc.pen. şi art. 553 alin. 1 C.proc.pen., judecătorul delegat cu executarea constată că XXX4 Bucureşti este competentă general, material şi teritorial să soluţioneze prezenta cauză.
    Efectuarea în cauză a unei expertize medico-legale de către I.N.M.L. „XXX”.
    Experţii vor răspunde la următoarele obiective:
    a. dacă condamnatul XXX suferă de o boală care nu poate fi tratată în reţeaua sanitară a XXX a Penitenciarelor şi care face imposibilă cont XXX executării pedepsei şi dacă specificul bolii nu permite tratarea acesteia cu asigurarea pazei permanente în reţeaua sanitară a XXX;
    b. în ipoteza unei răspuns afirmativ la cel dintâi obiectiv va fi stabilit dacă cel condamnat şi-a provocat singur starea de boală, prin refuzul tratamentului medical, al intervenţiei chirurgicale, prin acţiuni de autoagresiune sau prin alte acţiuni vătămătoare.
    Stabileşte termen pentru depunerea raportului de expertiză data de XXX.
    Emite adresă către I.N.M.L. „XXX”.
    Emiterea unei adrese către penitenciarul în care se află în prezent încarcerat petentul, cu menţiunea de a comunica copia mandatului de executare a pedepsei pe care îl execută petentul şi copia Sentinţei de condamnare; caracterizarea petentului; o declaraţie a petentului din care să rezulte dacă acesta a formulat prezenta cerere, dacă şi-o menţine şi dacă este de acord cu efectuarea expertizei medico-legale;
    Emiterea unei adrese pentru obţinerea cazierului petentului.
    Pronunţată în camera de consiliu, azi, XXX.
  2. Data: 31 martie 2026Ora: 09:00
    Complet: C10 PENAL
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 31 martie 2026
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 31 martie 2026
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
Sedinte la Judecătoria SECTORUL5BUCURESTIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 20 martie 2026Ora: 09:00
    Complet: C 9 penal - executări
    Solutie: Declinare de competenţă Pronuntata in data de 20 martie 2026
    Tip solutie: Încheiere Finala Dezinvestire
    Data document: 20 martie 2026
    Rezumat:
    În temeiul art. 50 C.proc.pen. rap. la art.593 C.proc.pen., admite excepţia necompetenţei teritoriale invocată de instanţă din oficiu.
    Declină competenţa de soluţionare a cauzei, având ca obiect cererea de întrerupere a executării pedepsei formulată de petentul XXX,...., în favoarea XXX 4 Bucureşti.
    În baza art. 275 alin. 3 C.proc.pen cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului.
    Definitivă.
    Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX
✔ Urmărește dosar Ξ Printează