Dosar nr. 248/297/2020 înregistrat la Judecatoria Saveni
Informații Dosar nr. 248/297/2020
Stadiu procesual: Apel | Materie: Litigii cu profesioniştii | Obiectul dosarului: contestaţie la executare
Data inregistrarii dosarului: 24 septembrie 2020 | Data ultimei modificari: 11 ianuarie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Intimat: X
Intimat: X
Apelant Intimat: E. C. F. D.
Contestator: X
Intimat: E. C. F. D.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: E. C. F. D. | Data: 21 septembrie 2020
Sedinte de judecata Dosar nr. 248/297/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul BOTOSANIStadiu procesual: Apel
- Data: 10 decembrie 2020Ora: 09:00Complet: CA2 Apel 1Solutie: Schimbat în parte Pronuntata in data de 10 decembrie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 10 decembrie 2020Rezumat:
Admite apelul.
Schimbă în parte Sentinţa civilă nr. XXXţată de Judecătoria Săveni în sensul că efectele executării silite prin poprire se vor răsfrânge doar asupra veniturilor debitoare ce depăşesc jumătate din venitul minim pe economie cu aplicarea art.729 alin.1 lit. b) C.proc.civ.
Menţine dispoziţiile ce nu sunt cont XXX.
Definitivă.
PronunÅ£ată prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin mijlocirea grefei instanÅ£ei, XXX. - Data: 13 noiembrie 2020Ora: 09:00Complet: CA2 Apel 1Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 noiembrie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 13 noiembrie 2020Rezumat:
Pentru lipsa de procedură cu apelantul.
Sedinte la Judecătoria SAVENIStadiu procesual: Fond
- Data: 20 august 2020Ora: 8:30Complet: Cc2Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 20 august 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 20 august 2020Rezumat:
Respinge excepţia netimbrării contestaţiei la executare, invocate de intimata XXX, ca neîntemeiată.
Respinge excepţia nulităţii contestaţiei la executare, invocată de intimata XXX, ca neîntemeiată.
Admite contestaţia la executare formulată de cont XXX MĂNĂXXX, în cont XXX, persoană juridică irlandeză, cu sediul ales pentru comunicarea actelor de procedură la XXX RomâXXX.
Desfiinţează poprirea înfiinţată pe veniturile cont XXX reprezentând drepturi acordate în sistemul public de pensii.
În temeiul art.18 din XXX dispune obligarea intimatei XXX la plata sumei de XXX reprezentând taxă judiciară de timbru, cu privire la care s-a admis cererea de ajutor public judiciar formulată de cont XXX Mănăstireanu Maria.
Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare.
Apelul se va depune la Judecătoria Săveni.
PronunÅ£ată astăzi, XXX, prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin mijlocirea grefei instanÅ£ei. - Data: 13 august 2020Ora: 13:00Complet: Cc2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 august 2020Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 13 august 2020Rezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică din XXX. - Data: 25 iunie 2020Ora: 10:00Complet: Cc2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 iunie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 25 iunie 2020Rezumat:
Constată necesar amânarea cauzei dat fiind lipsa de procedură, nefiind depuse la dosar XXX de citare ale părţilor. - Data: 14 mai 2020Ora: 8:30Complet: Cc2Solutie: Termen intermediar Pronuntata in data de 14 mai 2020Rezumat:
Întrucât potrivit dispoziţiilor art. 42 alin. 6 din Decretul privind instituirea stării de urgen?ă pe teritoriul României nr. XXX, „judecarea proceselor civile, altele decât cele prevăzute la alin. (1) se suspendă de plin drept pe durata stării de urgen?ă instituite prin acesta, fără a fi necesară efectuarea vreunui act de procedură în acest scop†şi a prevederilor Decretului nr. XXXşedintelui României prin care a fost prelungită starea de urgenţă cu 30 de zile
Re?inând prevederile art. 1 pct. 10 din Hotărârea nr. XXX?ii de XXX, şi art.1 din Hotărârea nr. XXXţii de apel Suceava, precum şi Anexa 3 la această hotărâre.
Având în vedere că prezentul dosar XXX face parte din lista cauzelor de urgenţă deosebită, care se soluţionează în perioada stării de urgenţă,
InstanÅ£a constată incidenÅ£a suspendării cauzei de plin drept. - Data: 12 martie 2020Ora: 8:30Complet: Cc2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 martie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 12 martie 2020Rezumat:
Stabileşte termen în dosarul XXXând ca obiect contestaţie la executare la data de XXX, termen până la care se va crea dosar XXX pentru soluţionarea cererii de acordare a ajutorului public judiciar.