Dosar nr. 1951/297/2018 înregistrat la Judecatoria Saveni
Informații Dosar nr. 1951/297/2018
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: înlocuire amendă cu muncă în folosul comunităţii
Data inregistrarii dosarului: 13 august 2018 | Data ultimei modificari: 6 martie 2019
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: C. A.
Intimat: B. A.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1951/297/2018Istoric sedinte si solutii pronuntate
Ședințe la Judecătoria SAVENI
Stadiu procesual: Fond- Data: 7 februarie 2019Ora: 8:30Complet: Cc1Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 7 februarie 2019Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 7 februarie 2019Rezumat:
Admite cererea formulată de petenta Primăria comunei Avrămeni, cu sediul în XXX, judeţul Botoşani, prin primar, în cont XXX, având ca obiect înlocuire amendă.
Înlocuieşte următoarele amenzi contravenţionale:
- amenda contravenţională în sumă XXX, aplicată prin procesul – verbal seria PISX nr. XXX, încheiat de Inspectoratul de XXX, cu sancţiunea prestării de către intimat a unor activităţi în folosul comunităţii, pe care le va stabili primarul comunei Avrămeni, pe o durată de 50 ore;
- amenda contravenţională în sumă XXX, aplicată prin procesul – verbal seria PISX nr. XXX/ XXX, încheiat de Inspectoratul de XXX, cu sancţiunea prestării de către intimat a unor activităţi în folosul comunităţii, pe care le va stabili primarul comunei Avrămeni, pe o durată de 23 ore;
- amenda contravenţională în sumă XXX, aplicată prin procesul – verbal seria D nr. XXX/ XXX, încheiat de Compania de XXX, cu sancţiunea prestării de către intimat a unor activităţi în folosul comunităţii, pe care le va stabili primarul comunei Avrămeni, pe o durată de 12 ore;
- amenda contravenţională în sumă XXX, aplicată prin procesul – verbal seria PBTX nr. XXX, încheiat de Inspectoratul de XXX, cu sancţiunea prestării de către intimat a unor activităţi în folosul comunităţii, pe care le va stabili primarul comunei Avrămeni, pe o durată de 50 ore;
- amenda contravenţională în sumă XXX, aplicată prin procesul – verbal seria PBTX nr. XXX, încheiat de Inspectoratul de XXX, cu sancţiunea prestării de către intimat a unor activităţi în folosul comunităţii, pe care le va stabili primarul comunei Avrămeni, pe o durată de 50 ore.
Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, eventualul apel urmând a se depune la XXX.
Pronunţată azi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei. - Data: 23 ianuarie 2019Ora: 8:30Complet: Cc1Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 23 ianuarie 2019Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 23 ianuarie 2019Rezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pronunţată în şedinţă publică, azi XXX.