Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 774/294/2018 înregistrat la Judecatoria Saliste



Informații Dosar nr. 774/294/2018
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (XXX)
Data inregistrarii dosarului: 19 iulie 2018 | Data ultimei modificari: 18 decembrie 2018
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat: S. C. S.
Intimat: X
Petent: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 774/294/2018Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria SALISTEStadiu procesual: Fond
  1. Data: 17 decembrie 2018Ora: 09:30
    Complet: C4 Penal camera de consiliu
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 17 decembrie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 17 decembrie 2018
    Rezumat:
    Admite cererea de îndreptare eroare materială formulată de doamna traducător XXX, în sensul se va dispune acordarea unui tarif de XXX în loc de tariful de XXX/ pagină tradusă, conform prevederilor art. 81, alin. 6 din Lg. XXX, modificată şi completată prin Lg. Nr. XXX şi Lg. Nr. XXX (cooperare judiciară internaţională în materie penală),sens în care dispune traducerea în limba olandeză a adresei, emise de Biroul Executări Penale din cadrul Judecătoriei Sălişte, care se majorează cu 50% potrivit art.7alin.3 lit. a, din Legea nr. XXX, respectiv XXX pagină, care rămâne în sarcina Statului Român, urmând a fi suportat din bugetul XXX, onorariul final al acesteia fiind de XXX, reprezentând cont XXX.
    Pronunţată în Camera de consiliu din data de XXX.
  2. Data: 17 septembrie 2018Ora: 09:30
    Complet: C4 Penal camera de consiliu
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 septembrie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 17 septembrie 2018
    Rezumat:
    Numeşte traducătorXXX în vederea traducerii răspunsului către XXXţiei – Direcţia de Drept Internaţional şi Cooperare Judiciară şi ADM. XXX cu sediul în Tesseslschadestraat 55,8913 XXX,Nederland, a sentinţei penale nr. XXXătoriei Sălişte pronunţată în dosar nr. XXX
    Stabileşte onorariu conform Ordinului nr. XXXţiei şi Libertăţilor Cetăţeneşti (nr. XXX) şi al XXXţelor Publice (nr. XXX) privind stabilirea tarifelor pentru plata interpreţilor şi traducătorilor autorizaţi folosiţi de XXX, XXXţiei şi Libertăţilor Cetăţeneşti, Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, Direcţia Naţională Anticorupţie, de organele de urmărire penală, de instanţele judecătoreşti, de birourile notarilor publici, de avocaţi şi de executori judecătoreşti, corob. cu art. 7 din Legea nr. XXXşi plata interpreţilor şi traducătorilor folosiţi de XXX, de XXXţiei, Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, Parchetul Naţional Anticorupţie, de organele de urmărire penală, de instanţele la suma de XXX, cu menţiunea că tariful traducerilor este de XXX/pagină.
    Pronunţată în şedinţa Camerei de Consiliu, azi XXX
  3. Data: 13 septembrie 2018Ora: 09:30
    Complet: C4 Camera preliminară şi fond
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 septembrie 2018
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 13 septembrie 2018
    Rezumat:
    Admite sesizarea formulată de ADM. XXX cu sediul în Tesseslschadestraat 55,8913 XXX,Nederland, XXX. cu sediul în XXX şi în consecinţă:
    În temeiul art. 240 raportat la art. 239 alin. 1 şi alin. 2 din Legea nr. XXXă interna?ională în materie penală, recunoa?te decizia XXX din data de XXX definitivă la data de 10 ianuarie 2018, emisă de ADM. XXX cu sediul în Tesseslschadestraat 55,8913 XXX,Nederland, prin care intimata a fost obligat la plata sancţiunii pecuniare de XXX la care se adaugă suma de XXX taxa de administrarea,respectiv cheltuieli.
    Constată că sancţiunea pecuniară nu a fost achitată de către intimat.
    În temeiul art. 242 alin. 2 din Legea nr. XXXă sancţiunea pecuniară de XXX aplicată intimatului, în pedeapsa amenzii de XXX, raportat la cursul euro al Băncii Naţionale a României (4.XXX/euro).
    În temeiul art. 275 alin. 3 Cpp şi art. 246 alin. 2 din Legea nr. XXXătre stat rămân în sarcina acestuia.
    Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea copiei de pe minută.
    Pronunţată în şedinţă publică, astăzi,XXX.
  4. Data: 30 august 2018Ora: 09:30
    Complet: C4 Camera preliminară şi fond
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 30 august 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 30 august 2018
    Rezumat:
    XXX, FAŢĂ DE NEÎNDEPLINIREA CORECTĂ A XXX ADMINISTRATORUL SOCIETĂŢII.
  5. Data: 2 august 2018Ora: 09:30
    Complet: C4 Camera preliminară şi fond
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 2 august 2018
    Rezumat:
    XXX, ÎN VEDERE ACHITĂXXX ÎN SUMĂ XXX.