Dosar nr. 1104/293/2014 înregistrat la Judecatoria Rupea
Informații Dosar nr. 1104/293/2014
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 24 octombrie 2014 | Data ultimei modificari: 7 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: D. G. A. C. D. A.
Reclamant: D. G. K. C. D. A.
Pârât: G. F. j.
Pârât: G. G.
Pârât: G. D.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1104/293/2014Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria RUPEAStadiu procesual: Fond
- Data: 24 iunie 2015Ora: 09:00Complet: C1–CCSolutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 24 iunie 2015Tip solutie: Încheiere indreptareeroarematerialaData document: 24 iunie 2015Rezumat:
D I S P U N E: Admite cererea de îndreptare a erorii materiale din oficiu şi în consecinţă:
Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în minuta ÅŸi dispozitivul sentinÅ£ei civile nr. XXX, în sensul că dispune inserarea penultimului alineat: Cu apel în 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Rupea†în loc de â€Cu apel în 10 de zile de la comunicare care se va depune la Judecătoria Rupeaâ€, cum din eroare a fost consemnat.
Cu apel în 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Rupea.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică azi, XXX - Data: 4 mai 2015Ora: 09:00Complet: C1Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 4 mai 2015Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 4 mai 2015Rezumat:
HOTĂRĂŞTE:Admite acţiunea civilă formulată de reclamanţii Deak –Gaşpar Arnold şi Deak –Gaşpar Klara cu domiciliul XXX. Gheorghe, în cont XXX pârâţii Gaşpar Francisc jun., Gaşpar Gizella şi Gaşpar Deneş.
Dispune sistarea stării de indiviziune asupra imobilului înscris în CF 100373 Hoghiz nr. XXX, casă şi grădină în suprafaţă de 800 mp prin atribuirea în întregime reclamanţilor fără plata de sultă în favoarea pârâţilor.
Dispune intabularea dreptului de proprietate al reclamanţilor Deak –Gaşpar Arnold şi Deak –Gaşpar Klara în CF-ul susmenţionat cu titlu de partaj.
Cu apel în 10 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Rupea.
PronunÅ£ată în ÅŸedinţă publică azi, XXX. - Data: 27 aprilie 2015Ora: 09:00Complet: C1Solutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 27 aprilie 2015Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 27 aprilie 2015Rezumat:
Amână pronunÅ£area pentru data de XXX. - Data: 9 martie 2015Ora: 09:00Complet: C1Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 martie 2015Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 9 martie 2015Rezumat:
Amânat,în vederea administrării probelor propuse şi admise