Dosar nr. 49/292/2007 înregistrat la Judecatoria Rosiori de Vede
Informații Dosar nr. 49/292/2007
Stadiu procesual: Apel | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: încredinţare minor ÎNDREPTARE EROARE MATERIALĂ
Data inregistrarii dosarului: 21 iunie 2007 | Data ultimei modificari: 28 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Pârât: X
Intimat RECLAMANT: X
Autoritate tutelară: X
Reclamant: X
Pârât: X
Autoritate tutelară: P. M. R. D. V.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 49/292/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul TELEORMANStadiu procesual: Apel
- Data: 11 iunie 2008Ora: 08:30Complet: Complet 3 apel civilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea şi îndreaptă eroarea materială strecurată în dispozitivul deciziei civile nr. XXXîn sensul că la data naşterii minorei să se treacă 19 decembrie 2003, în loc de 9 decembrie 2003 iar la numele acesteia să se treacă XXX, în loc de XXX. Cu recurs. - Data: 10 octombrie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 apel civilSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite apelul declarat de pârâta Drăgoi Georgiana împotriva sentinţei civile nr. XXXătoriei Roşiorii de Vede, pe care o schimbă în sensul că:
Admite cererea reconvenţională formulată de pârâta-reclamantă Drăgoi Georgiana şi încredinţează spre creştere şi educare pe minora XXX, născută la 9 decembrie 2003 la Craiova.
Obligă pe reclamantul-pârât XXX să plătească pârâtei-reclamantăe pentru copil, XXX, lunar, pensie de întreţinere începând cu 1 februarie 2007 - data înregistrării cererii şi până la majoratul copilului.
Respinge, ca nefondată acţiunea reclamantului.
Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. - Data: 12 septembrie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 apel civilSolutie: AmânatRezumat:
Cauza amânată pentru ca apelanta-pârâtă să depună la dosar XXX de naştere al minorei. - Data: 11 iulie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 1 apel - iulieSolutie: AmânatRezumat:
Amână cauza faţă de cererea apelantei XXX, pentru lipsă apărare.
Sedinte la Judecătoria ROSIORIDEVEDEStadiu procesual: Fond
- Data: 7 mai 2007Ora: 08:30Complet: Complet 6 penalSolutie: SoluţionareRezumat:
Amînă pronunţarea la data de 14 mai 2007 cînd a pronunţat SC nr. XXX/ Admite cererea principală.Încredinţează reclamantului pe minoră şi obligă pe pîrîtă să plătească contribuţie de întreţinere pentru aceasta în cuantum de XXX lunar începînd cu data de 14 mai 2007 şi pînă la majoratul minorei, 19 decembrie 2021. Respinge cererea reconvenţională formulată de pîrîtă.Ia act că reclamantul nu solicită cheltuieli de judecată. - Data: 23 aprilie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 6 penalSolutie: AmânatRezumat:
-probaţiuni - Data: 26 martie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 6 penalSolutie: AmânatRezumat:
Repetarea citării martorilor propuşi de reclamant cu mandat de aducere, dar şi a autorităţii tutelare. Pune în vedere apărătorului reclamantului să depună la dosar XXX de care înţelege să se folosească în dovedirea acţiunii. - Data: 12 martie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 6 penalSolutie: AmânatRezumat:
Citarea celor doi martori propuşi de reclamant cu menţiunea amendării în caz de neprezentare.Se pune din nou în vedere reclamantului să depună acte cu privire la starea sa mazerială. Repetarea citării autorităţii tutelare. - Data: 26 februarie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 6 penalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
-probaţiuni - Data: 5 februarie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 6 civilSolutie: AmânatRezumat:
Încuviintează probele solicitate de părti. - Data: 22 ianuarie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 6 civilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
termen faţă de cererea pârâtei pentru lipsă de apărare.