Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 3762/290/2006 înregistrat la Judecatoria Resita



Judecatoria Resita Adresa: Resita, strada Horia nr. 2-4, Localitate: Resita, Județ: Caras Severin Telefon: 255213135, Fax: 40255223750, E-mail: nicolae.brumar@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Resita


Informații Dosar nr. 3762/290/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: abuzul de încredere (art. 213 C.p.)
Data inregistrarii dosarului: 27 iulie 2006 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: S. I.
Parte vătămată: V. I.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 3762/290/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria RESITAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 24 aprilie 2007Ora: 8:30
    Complet: C6 - PENAL
    Solutie: Achitare
    Rezumat:
    În baza art. 11 pct. 2 lit. a raportat la art. 10 lit. a cod procedură penală achită pe inculpatul XXX,, pentru comiterea infracţiunii de abuz de încredere, prevăzută de art. 213 cod penal.
    În baza art. 346 al.3 C.pr.pen. respinge acţiunea civilă formulată de către partea civilă XXX.
    În baza art. 192 alin. 1, pct. 1, lit. a din codul de procedură penală obligă partea vătămată XXX, cheltuieli judiciare avansate de stat.
    Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru părţi.
    Pronunţată în şedinţa publică din XXX.
  2. Data: 27 martie 2007Ora: 8:30
    Complet: C6 - PENAL
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Având în vedere că inculpatul XXX a fost citat de la domiciliu cu menţiunea, în atenţia agentului procedural, să întocmească un proces-verbal în cazul în care inculpatul refuză citaţia şi să afişeze citaţia pe uşa locuinţei acestuia, urmează să dispună aplicarea unei amenzi judiciare în sumă de XXX, agentului procedural, care a fost însărcinat cu înmânarea citaţiei, pentru nerespectarea prevederilor art.178 alin.2 Cod procedură penală.
  3. Data: 27 februarie 2007Ora: 8:30
    Complet: C6 - PENAL
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Având în vedere că agentul procedural a restituit citaÅ£ia emisă pe numele inculpatului XXX, cu menÅ£iunea „destinatarul refuză primireaâ€, aceasta neafişând citaÅ£ia, conform prevederilor art.178 alin.2 Cod procedură penală, „dacă persoana citată nu vrea să primească citaÅ£ia, sau primind-o nu voieÅŸte sau nu poate să semneze dovada de primire, agentul lasă citaÅ£ia celui citat ori, în cazul refuzului de primire, o afiÅŸează pe uÅŸa locuinÅ£ei acestuia, încheind despre aceasta proces-verbalâ€.
  4. Data: 25 ianuarie 2007Ora: 9:00
    Complet: C8 - PENAL ARESTAÅ¢I
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    în vederea citării inculpatului la domiciliu şi prin afişare la XXX Reşiţa, precum şi citarea părţii vătămate prin afişare la XXXşiţa.
  5. Data: 14 decembrie 2006Ora: 9:00
    Complet: C8 - PENAL ARESTAÅ¢I
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    În vederea îndeplinirii procedurii de citare cu ambele părţi, care vor fi citate cu dublă dispoziţie de transfer, partea vătămată şi la adresa XXX, dispune amânarea judecării cauzei.
  6. Data: 16 noiembrie 2006Ora: 9:00
    Complet: C8 - PENAL ARESTAÅ¢I
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    În vederea îndeplinirii procedurii de citare cu partea vătămată şi cu inculpatul, care vor fi citaţi cu dublă dispoziţie de transfer, având în vedere că se află în stare de deţinere.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează