Dosar nr. 3150/290/2006 înregistrat la Judecatoria Resita
Informații Dosar nr. 3150/290/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: acţiune în constatare
Data inregistrarii dosarului: 15 iunie 2006 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant Reclamant: P. T.
Reclamant Petent: P. N.
Pârât Pârât: X
Pârât Pârât: S. G. S. P. L. J. S. A.
Lichidator Lichidator: S. A. L. J. A. S. G. S.
Pârât Pârât: C. L. B.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 3150/290/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria RESITAStadiu procesual: Fond
- Data: 5 iulie 2007Ora: 9:00Complet: C6 - PENALSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite excepţia prescripţiei extinctive invocată din oficiu.
Respinge ca prescrisă cererea formulată de reclamanţii XXX şi XXX în cont XXX pârâtul XXXşa,privind restituirea sumei de 883,101 reprezentând preţulrectualizat.
Respinge cererea principală formulată de reclamanţii XXX şi XXX în cont XXX pârâţii Statul Român, reprezentat prin Oraşul Bocşa, prin primar,XXX,prin lichidator XXX.
Admite în parte cererea subsidiară formulată de reclamanţii XXX şi XXX,în cont XXX pârâtul XXXşa.
Obligă pârâtul XXXşa la plata către reclamanţi a sumei de 447, XXX reprezentând cont XXX.
Obligă pârâtulConsiliul Local Bocşa la plata sumei de 1.045, XXX către reclamanţi cu titlu de cheltuieli de judecată.
Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică azi XXX. - Data: 28 iunie 2007Ora: 8:30Complet: C8 - PENAL ARESTAŢISolutie: AmânatRezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX. - Data: 14 iunie 2007Ora: 8:30Complet: C8 - PENAL ARESTAŢI
- Data: 17 mai 2007Ora: 8:30Complet: C8 - PENAL ARESTAŢISolutie: AmânatRezumat:
Pentru studierea raportului de expertiză şi citarea pârâţilor cu un exemplar din raportul XXX expertiză instanţa acordă un termen de judecată. Pune în vedere reclamantei prezente să achite diferenţa onorariu expert potrivit decontului depus la dosar XXX
Amână judecata cauzei pentru data de 14 iunie 2007, pentru când reclamanţii au T.C., se vor cita pârâţii cu un exemplar din raportul XXX expertiză.
Pronunţată în şedinţa publică din data de XXX. - Data: 24 aprilie 2007Ora: 8:30Complet: C6 - PENALSolutie: AmânatRezumat:
Amână judecata cauzei pentru data de 17 mai 2007, pentru când părţile au T.C.
Se va repeta adresă către domnul expert XXX, prin care i se va aduce la cunoştinţă, că a fost desemnat pentru efectuarea raportului de expertiză şi să se prezinte în instanţă, pentru a lua la cunoştinţă de prezentul dosar şi obiectivele raportului de expertiză.
Dispune citarea pârâţilor cu un exemplar din precizarea de acţiune.
Pronunţată în şedinţa publică din data de XXX. - Data: 22 martie 2007Ora: 8:30Complet: C8 - PENAL ARESTAŢISolutie: AmânatRezumat:
Stabileşte onorariu provizoriu pentru efectuarea raportului de expertiză, în sumă de XXX şi pune în vedere av.Ţibrea Mihai, să achite onorariu provizoriu.
Pentru a aduce la cunoştinţa domnului expert XXX, că a fost desemnat în cauză, pentru efectuarea raportului de expertiză, - Data: 22 februarie 2007Ora: 8:30Complet: C8 - PENAL ARESTAŢISolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Având în vedere că potrivit prevederilor art.36 din Legea nr. XXXă numai acţiunea pentru realizarea creanţelor asupra debitorului sau bunurilor sale şi nu acţiunile reale, va respinge cererea de suspendare formulată de pârâta S.C. „Gosint†S.A.
Urmează a lua act de renunţarea reclamanţilor la cererea de disjungere după ce se va depune la dosarul XXX cerere în acest sens formulată de reclamanţi personal şi nu prin apărător.
Considerând concludentă, pertinentă şi utilă soluţionării cauzei, probele solicitate de reprezentantul reclamanţilor XXX şi XXX, av.Ţibrea Mihai, urmează a dispune admiterea probei testimoniale cu declaraţia martorei Ruşti Aurora şi probei cu efectuarea unui raport XXX expertiză judiciară contabilă. - Data: 25 ianuarie 2007Ora: 9:00Complet: C10 - CIVILSolutie: AmânatRezumat:
pentru a se comunica pârâţilor cererea de disjungere formulată de către reclamanţi, prin avocat Ţibrea Mihai. - Data: 14 decembrie 2006Ora: 9:00Complet: C10 - CIVILSolutie: AmânatRezumat:
Admite cererea formulată de către reprezentantul reclamanţilor, în vedereaformularii răspunsului la înscrisul depus la dosar XXX către pârâta XXX Bocşa şi acordă termen la data de XXX. - Data: 14 noiembrie 2006Ora: 9:00Complet: C10 - CIVILSolutie: AmânatRezumat:
În vederea efectuării unei adrese către Primăria Bocşa, cu menţiunea de a comunica impozitul încasat de la reclamanţii XXX şi XXX