Dosar nr. 528/287/2007 înregistrat la Judecatoria Ramnicu Sarat
Informații Dosar nr. 528/287/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: vătămarea corporală (art. 181 C.p.)
Data inregistrarii dosarului: 9 martie 2007 | Data ultimei modificari: 22 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant: M. F.
Martor: I. A. A.
Martor: M. G.
Martor: S. C.
Martor: A. E.
Intimat: A. A.
Parte civilă: S. M.
Martor: H. E.
Parte civilă: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 528/287/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria RAMNICUSARATStadiu procesual: Fond
- Data: 29 iunie 2010Ora: 09:00Complet: Cu1Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admis cererea de investire a sentintei penale. - Data: 23 ianuarie 2008Ora: 09:00Complet: vC2Solutie: CondamnareRezumat:
În baza art. 181 cp. condamnă pe inculpatul XXX fiul lui Gheorghe şi Simioana născut la data de 1.01.1981 în Rm Sărat jud. Buzău,cetăţean român, CNP *********5351, studii 8 clase,serviciul militar satisfăcut,agricultor,domiciliat XXX. Buda sat Alex. Odobescu jud. Buzău, fără antecedente penale, necăsătorit,la 6 luni închisoare.
Aplică art. 71-64 lit. a. şi b. cod penal.
Obligă inculpatul la XXX despăgubiri materiale către partea vătămată XXX.
Obligă inculpatul la XXX daune morale către partea vătămată XXX.
Obligă inculpatul la XXX cheltuieli de spitalizare către partea civilă XXX Sărat.
Obligă inculpatul la 2020,XXX cheltuieli de spitalizare către XXX de Urgenţă XXX „ XXX „ Bucureşti reprezentând cheltuieli efectuate în perioada internării părţii vătămate în perioada 8.01.2007 – XXX F.O.R. 12641 secţia balneofizioterapie.
Obligă inculpatul la XXX cheltuieli judiciare către partea vătămată reprezentând onorariu avocat.
Obligă inculpatul la XXX cheltuieli judiciare către stat din care XXX onorariu apărător oficiu,sumă avansată din fondurile M.J.
Cu apel în 10 zile de la pronunţare şi comunicare.
Pronunţată în şedinţa publică azi XXX. - Data: 7 ianuarie 2008Ora: 09:00Complet: vC2Solutie: AmânatRezumat:
Faţă de lipsă de procedură cu partea civilă XXX de Urgenţă XXX dr. XXX Bucureşti nefiind restituită dovada de îndeplinire a procedurii.
Ia măsura amânării cauzei pentru când se vor cita părţile civile,celelalte părţi au termen în cunoştinţă.
Amână judecarea cauzei la data de XXX ora 11.00. - Data: 12 decembrie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Faţă de lipsa de procedură cu partea civilă XXX de Urgenţă XXX. XXX, ia măsura amânării cauzei pentru când se vor cita părţile civile,celelalte părţi au termen în cunoştinţă. - Data: 23 noiembrie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
FAŢĂ XXX PROCEDURĂ XXX BUCUREŞTI ŞI FAŢĂ XXX A D.XXX N.TUDORACHE ACORDĂ XXX 12 DECEMBRIE 2007 - Data: 26 octombrie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Admite cererile şi acordă un nou termen de judecată pentru când inculpatul şi partea vătămată XXX au termen în cunoştinţă, urmând a se reitera procedura de citare cu părţile civile, respectiv XXX de Urgenţă XXX şi Spitalul municipal Rm. Sărat.
Se va reveni cu adresă la XXX de Urgenţă XXX pentru a ne comunica dacă acesta se constituie parte civilă în cauza de faţă şi în caz afirmativ cu ce sumă. - Data: 18 octombrie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
termen eronat - Data: 9 octombrie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Se va introduce în cauză în calitate de parte civilă XXX de Urgenţă XXX. XXX şi acordă un nou termen de judecată pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Se va interveni cu adresă la XXX de Urgenţă XXX. XXX pentru a comunica dacă acesta se constituie parte civilă, iar în caz afirmativ care este cuantumul despăgubirilor solicitate. - Data: 28 septembrie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Faţa de cererea apărătorului părţii vătămate prin care solicită acordarea unui termen de judecată pentru a lua la cunoştinţă de raportul XXX expertiză medico legal ce a fost depus la data de XXX, cererea fiind legală,
Faţa de cererea apărătorului inculpatului, prin care solicită acordarea unui termen de judecată fiind la XXX, neputându-se prezenta în instanţă, cererea fiind legală,
Admite cererile şi acordă termen faţa de lipsa inculpatului, a apărătorului acestuia şi pentru ca apărătorul părţii vătămate să ia la cunoştinţă de raportul XXX expertiză medico legal.
Se va cita partea civilă, celelalte părţi au termen în cunoştinţă. - Data: 11 septembrie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Admite cererile şi acordă un nou termen de judecată pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Se va reveni cu adresă la SML Buzău pentru a se întocmi şi a se înainta raportul XXX expertiză medico – legală conform adresei fila 28 dosar XXX - Data: 20 august 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Amanarea cauzei.
Se va interveni cu adresa XXX.
Acorda termen la data 11 septembrie 2007 pentru cand inculpatul XXX, partea vatamata XXX au termen in cunostinta, citandu-se XXX.Sarat. - Data: 11 iulie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea şi acordă un nou termen de judecată pentru când părţile au termen în cunoştinţă urmând a se reveni cu adresă la SML Buzău în vederea întocmirii şi înaintării raportului de expertiză medico legală şi se vor comunica instanţei datele de identificare, numele şi codul numeric personal ale şefului Laboratorului cu menţiunea că în cazul necomunicării raportului de expertiză la termenul din data de 20 august se va proceda la amendarea sa.
Amână cauza la 20 august 2007.
Dată şi citită în şedinţă publică astăzi 11 IULIE 2007. - Data: 22 iunie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Amână cauza la XXX orele 11.oo pentru când se va reveni cu adresă la SML Buzău pentru a inainta raportul XXX expertiza medico-legală cu mentiunea că se va dispune amendarea persoanelor responsabile in cazul nedepunerii lucrarii.Se a cita partea civila.Data si citita in sedinta publica azi XXX. - Data: 4 iunie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Amânarea cauzei pentru când inculpatul şi partea vătămată au termen în cunoştinţă. Se va cita martorul din acte şi cu mandat de aducere. Se va cita partea civilă.Se va reveni cu adresă la SML Buzău pentru înaintarea raportului de expertiză medico-legală.
Acorda termen la data 22 iunie 2007 ora 11.oo
Pronunţata în şedinţa publica azi 4.06. 2007. - Data: 16 mai 2007Ora: 09:00Complet: C1
- Data: 26 aprilie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Faţă de lipsa raportului de expertiză medico legală, ia măsura amânării cauzei pentru când se va reveni cu adresă la XXX în vederea înaintării lucrării. Se va cita partea civilă XXX Sărat, celelalte părţi au termen în cunoştinţă. - Data: 6 aprilie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Amanarea cauzei.
Incuviinteaza cererea partii civile proba cu acte pe latura civila si proba cu expertiza medico-legala care sa stabileasca daca exista raport XXX cauzalitate între leziunile mentionate in certificatul medico-legal nr. XXXşi internarea partii vatamate in XXX, daca se mentine numarul de îngrijiri medicale de care a avut nevoie partea vatamata si daca aceasta din urma a ramas cu infirmitate fizica partiala, provizorie sau definitiva.
Introducerea in cauza si citarea in calitate de parte civila a XXX.Sarat.
Intervenirea cu adresa XXX.Sarat pentru a comunica cuantumul cheltuielilor de spitalizare ale partii vatamate XXX în perioada XXX.07.2006 la XXX, avand Foaie de Observatie nr. XXXşi daca se constituie parte civila.
Acorda termen la data 26 aprilie 2007 pentru cand se vor cita martorii XXX, XXX si XXX, inculpatul XXX si partea vatamata XXX avand termen în cunostinta. - Data: 28 martie 2007Ora: 09:00Complet: C1Solutie: AmânatRezumat:
Amanarea cauzei.
Incuviinteaza cererea inculpatului de amanare a cauzei in vederea angajarii unui aparator.
Incuviinteaza cererea partii vatamate de amanare a cauzei in vederea angajarii unui aparator.
XXX ia termen în cunostinta.
Acorda termen la data 06 aprilie 2007 pentru cand se vor cita martorii XXX, XXX si XXX, inculpatul XXX si partea vatamata XXX avand termen în cunostinta.