Dosar nr. 526/287/2007 înregistrat la Judecatoria Ramnicu Sarat
Informații Dosar nr. 526/287/2007
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Penal | Obiectul dosarului: vătămarea corporală (art. 181 C.p.)
Data inregistrarii dosarului: 24 august 2007 | Data ultimei modificari: 26 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent: X
Recurent: X
Intimat: A. C.
Inculpat: A. C.
Parte vătămată: T. I.
Martor: A. E.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 526/287/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul BUZAUStadiu procesual: Recurs
- Data: 21 septembrie 2007Ora: 09:00Complet: RP5Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite recursurile declarate de catre XXX.Sarat si partea civila Teaşcă Iulian. Caseaza in parte, in latura penala sentinta XXX in parte, in latura civila. Interzice inculpatului XXX drepturile prevazute de art.64 lit.a,b C.pen., pe durata prevazuta de art.71 C.pen. Dispune suspendarea conditionata, in baza art.71 alin.5 C.pen. a pedepsei accesorii aplicate. Obliga pe inculpatul XXX la XXX daune morale catre partea civila Teşcă Iulian. Mentine restul dispozitiilor sentintei. Cheltuielile judiciare catre stat, inclusiv onorariu aparator din oficiu de XXX raman in sarcina statului. Definitiva.
Sedinte la Judecătoria RAMNICUSARATStadiu procesual: Fond
- Data: 14 iunie 2007Ora: 09:00Complet: vC3Solutie: CondamnareRezumat:
In baza art. 181 c.p. condamnă inculpatul XXX la 6 luni închisoare.In baza art 81 c,p, dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei pe durata de 2 anişi 6 luni. Atrage atenţia inculpatului conform art.359 c.pr.penală. Obligă inculpatul la XXX despăgubiri civile către partea civilă Teaşcă Iulian. Respinge capătul de cerere privind daune morale. Obligă inculpatul la XXX cheltuieli judiciare către partea vătămată. Obligă inculpatrul la XXX cheltuieli judiciare către stat din care XXX onorar apărător oficiu ce va fi avansat din fondurile M.J pentru avocat XXX. Cu recurs în termen de 10 zile de la pronunţare şi comunicare pentru inculpatul lipsă. Pronunţată în şedinţă publică azi XXX. - Data: 28 mai 2007Ora: 09:00Complet: vC3Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererile de probe formulate de părtea vătămată, respectiv proba cu un martor pe situaţia de fapt. Se va cita martora XXX. Păprţile au termen în cunoştinţă. Amână cauza la data de 14 iunie 2007. Dată şi citită în şedinţă publică azi 14 iunioe 2007. - Data: 9 mai 2007Ora: 09:00Complet: vC3Solutie: AmânatRezumat:
Faţa de cererea părţii vătămate prin care solicită acordarea unui termen de judecată în vederea împăcării ia măsura amânării cauzei pentru când părţile primesc termen în cunoştinţă. - Data: 19 aprilie 2007Ora: 09:00Complet: vC3Solutie: AmânatRezumat:
Faţă de cererea părţii vătămate prin care solicită acordarea unui termen de judecată în vederea împăcării, cererea fiind legală, ia măsura amânării cauzei,pentru când părţile au termen în cunoştinţă. - Data: 29 martie 2007Ora: 09:00Complet: vC3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă un nou termen de judecată pentru când se va reitera procedura de citare cu inculpatul şi cu mandat de aducere în atenţia şefului de post pentru a asigura prezenţa în sala de şedinţă. Partea vătămată are termen în cunoştinţă.
Amâna cauza la data de 19 aprilie 2007 ora 11oo.
Data si citita in şedinţa publica azi 29 martie 2007.