Dosar nr. 619/284/2007 înregistrat la Judecatoria Racari
Informații Dosar nr. 619/284/2007
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar IEÅžIRE XXX
Data inregistrarii dosarului: 12 noiembrie 2008 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent Reclamant: C. M.
Intimat Pârât: C. R.
Intimat Intervenient: Z. I.
Reclamant: C. M.
Pârât: C. R.
Intervenient: Z. I.
Martor: I. I.
Martor: B. G.
Martor: D. I.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 619/284/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PLOIESTIStadiu procesual: Recurs
- Data: 19 decembrie 2008Ora: 9:00Complet: 5R CIVSolutie: SoluţionareRezumat:
Respins excepţia nulităţii recursului. Respins recursul ca nefondat. Irevocabilă.
Sedinte la Judecătoria RACARIStadiu procesual: Fond
- Data: 4 martie 2008Ora: 23:59Complet: camera consiliuSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite actiunea in parte.
Dispune partajarea conform raportului de expertiza tehnica judiciara intocmit de expert XXX varianta a 2-a
Respinge capatul de cerere privind acordarea cheltuielilor de judecata
Cu drept de apel - Data: 28 februarie 2008Ora: 09:00Complet: C4-civil
- Data: 7 februarie 2008Ora: 09:00Complet: C4-civil
- Data: 17 ianuarie 2008Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână cauza la XXX, pentru cînd reclamanta şi pârâtul, au termen in cunoştinţa.
Se va repeta procedura de citare cu intervenientul XXX care nu are termen in cunoÅŸtinta.
Se va emite adresa XXX, nu se conformeaza masurilor dispuse de catre instanta.
Se va reveni cu adresa XXX, în vederea întocmirii lucrarii de expertiza tehnica specialitatea constructii, cu atentionarea severa ca dosarul XXX o vechime mai mare de un an pe rolul instantei, şi în caz de neîntocmire a lucrarii de expertiza va fi sanctionata cu amenda judiciara in cuantum de XXX în conformitate cu prevederile art. 108 ind.c Cod proc.civ. - Data: 20 decembrie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civil
- Data: 29 noiembrie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civil
- Data: 1 noiembrie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite in parte si in principiu actiunea.
Dispune sistarea starii de indiviziune a părtilor initiale, reclamanta si piritul, generata de cont XXX cumpărare autentificat sub nr. XXX, in legatura cu o casa din caramida acoperita cu tiglă si o magazie din lemn acoperita cu carton.
Constata ca părtile au cote egale de cite ½ fiecare.
Numeste in cauza expert tehnic in specialitatea constructii pentru evaluare si lotizarea bunurilor cu un onorariu de XXX care va fi avansat de catre reclamanta.
Stabileste termen procedural la XXX in vederea administrarii expertizei.
Cu drept de apel odata cu fondul. - Data: 11 octombrie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
amana cauza la XXX - Data: 13 septembrie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: AmânatRezumat:
In baza art. 167 C.P.C.
Incuviinteaza la propunerea reclamantei, prin aparator, proba cu doi martori, sens in care pune in vedere sa depuna la dosar XXX termen d e 5 zile sub sanctiunea decaderii din proba lista cu numele si adresa XXX, proba cu inscrisuri, sens in care pune in vedere sa depuna la dodsar inscrisurile d e care intelege sa se foloseasca in cauza, proba cu interogatoriu, sens in care sepune in vedere piritului sa se prezinte la interogatoriu, proba cu expertiza, prorogind administrarea acesteia dupa pronuntarea in cauza a incheierii interlocutorii.
Incuviinteaza la propunerea piritului, prin aparator, proba cu doi martori, sens in care pune in vedere sa depuna la dosar XXX termen d e 5 zile sub sanctiunea decaderii din proba lista cu numele si adresa XXX, proba cu inscrisuri, sens in care pune in vedere sa depuna la dodsar inscrisurile d e care intelege sa se foloseasca in cauza, proba cu interogatoriu, sens in care sepune in vedere reclamantei sa se prezinte la interogatoriu, proba cu expertiza, prorogind administrarea acesteia dupa pronuntarea in cauza a incheierii interlocutorii.
Amina cauza la XXX, pentru cind reclamanta si piritul au termen in cunostinta, se va repeta procedura de citare cu intervenientul cu mentiunea „ la interogatoriu „. - Data: 6 septembrie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: AmânatRezumat:
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de către apărătorul pârâtului.
Pune în vedere apărătorului pârâtului să depună lista cu adresa XXX
Amână cauza la data de XXX – termen în continuare. - Data: 28 iunie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână cauza la XXX, pentru când,
Reclamanta şi pârâtul au termen în cunoştinţă;
Se va cita intervenientul la adresa XXX, în Bucureşti, str. XXX, bl.M.4,sc.A,et.7,ap.59,sectorul XXX - Data: 7 iunie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civil
- Data: 19 aprilie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: AmânatRezumat:
Incuviinteaza cererea formulata de reclamanta prin aparator,pentru ca acesta sa raspunda prin intimpinare la cererea formulata de pirit, si pentru ca piritul sa timbreze aceasta cerere,sub sanctiunea anularii acesteia ca netimbrata;
Amina cauza la data de XXX,pentru cind partile au termen in cunostinta. - Data: 22 martie 2007Ora: 09:00Complet: C4-civilSolutie: AmânatRezumat:
Amina cauza la data de XXX,pentru cind piritul are termen in cunostinta, se va cita reclamanta cu copie de pe intimpinare si inscrisurile atasate acesteia.