Dosar nr. 137/284/2007 înregistrat la Judecatoria Racari
Informații Dosar nr. 137/284/2007
Stadiu procesual: Apel | Materie: Civil | Obiectul dosarului: divorţ XXX
Data inregistrarii dosarului: 13 iulie 2007 | Data ultimei modificari: 26 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Pârât-RECLAMANT: M. N.
Intimat RECLAMANTĂ-Pârâtă: M. M. A.
Autoritate tutelară: X
Reclamant: M. M. A.
Pârât: M. N.
Autoritate tutelară: P. C.
Autoritate tutelară: P. B. s. 6.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 137/284/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul DAMBOVITAStadiu procesual: Apel
- Data: 30 noiembrie 2007Ora: 8:30Complet: Civil - C2 - Apel+FondSolutie: SoluţionareRezumat:
Respinge apelul.Păstrează sentinţa apelată. - Data: 2 noiembrie 2007Ora: 8:30Complet: Civil - C2 - Apel+FondSolutie: AmânatRezumat:
Amână cauza la data de XXX - Data: 19 octombrie 2007Ora: 8:30Complet: Civil - C2 - Apel+FondSolutie: AmânatRezumat:
Pentru achitare taxei judiciare de timbru.
Sedinte la Judecătoria RACARIStadiu procesual: Fond
- Data: 11 aprilie 2007Ora: 09:00Complet: C3-civilSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite cererea principala precum si cererea reconventionala.
Desface casatoria, prin divort, din vina ambilor soti.
Dispune ca pe viitor reclamanta sa revina la numele avut anterior casatoriei si anume acela de PETRESCU.
Incredinteaza pe minora XXX nascuta la XXX, spre crestere ci educare mamei reclamante.
Obliga pe parat la plata sumei de lunar in favoarea minorei cu titlu de pensie de intretinere incepand cu data de XXX si pana la majoratul acesteia.
Obliga pe reclamanta sa permita paratului sa pastreze legaturi personale cu minora in modalitatea vizitarii acesteia la domiciliu in prima duminica si a treia din luna.
Compenseaza cheltuielile de judecata cu avocatii, taxe de timbru si taxe judiciare.
Disjunge capatul de cerere cu privire la partajarea bunurilor comune.
Stabileste termen la 2 mai 2007. Cu citare parti.
Cu drept de apel in termen de 30 de zile de la comunicare. - Data: 21 martie 2007Ora: 09:00Complet: C3-civilSolutie: AmânatRezumat:
Incuviinteaza probele propuse de catre parti.
Pune in vedere partilor sa prezinte martorii, la termenul ce se va acorda, sub sanctiunea decaderii din proba.
Pune in vedere paratului - reclamant sa se prezinte si la urmatorul termen de judecata in vederea administrarii probei cu interogatoriu.
Amana cauza la data de XXX pentru cand partile prezente au termenul in cunostinta, se va repeta procedura de citare cu autoritatea tutelara Primaria com. Crevedia; se va scoate din cauza autoritatea tutelara Primaria sector 6 Bucuresti. - Data: 21 februarie 2007Ora: 09:00Complet: C3-civilSolutie: AmânatRezumat:
Incuviinteaza cererea de amanare a cauzei pentru lipsa de aparare formulata de catre parat.
Se va face adresa XXX.
Amana cauza la data de XXX pentru cand partile prezente au termenul in cunostinta, se va repeta procedura de citare cu autoritatea tutelara lipsa Primaria sector 6; se va cita in calitate de autoritate tutelara Primaria com. Crevedia.