Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 1478/283/2009 înregistrat la Judecatoria Pucioasa



Informații Dosar nr. 1478/283/2009
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ
Data inregistrarii dosarului: 5 august 2009 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: O. V. S. c. d. A. M.
Pârât: O. E.
Autoritate tutelară: P. R.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 1478/283/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria PUCIOASAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 11 decembrie 2009Ora: 09:00
    Complet: 1 Termen
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite cererea principală şi cererea reconventionala.
    Desface căsătorie din vina ambilor soti.
    Pârâta-recl.îşi va relau numele purtat anterior căsătoriei acela de Popescu la data rămânerii irevocabile a hotararii.
    Incredinţează spre creştere şi educare minorii pârâtei-reclamanta.
    Stabileşte în sarcina recl.pârât o pensie de intretinere în cuantum de XXX lunar pentru minor, începând cu data de 05.08..2009 până la majorat.
    Obligă pârâta-recl.să permită recl.pârât să ia minorul la domiciliul XXX.Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţa publică din XXX.
  2. Data: 2 noiembrie 2009Ora: 09:00
    Complet: c1 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Asupra probei cu un martor, propusă de părţi, o apreciază pertinentă şi utilă soluţionării cauzei, urmând să o admită şi în temeiul art. 167 cod proc.civ., va amâna cauza, urmând a se reveni cu adresă pentru ancheta socială la domiciliul XXX, în ceea ce priveşte pe reclamant la domiciliul XXX,şi în consecinţă:
    DISPUNE
    Incuviinţează proba cu câte un martor- personal, la propunerea părţilor, şi acordă termen în vederea administrării acesteia.
    Se va reveni cu adresă la Primăria Runcu pentru a ne înainta referatul de anchetă socială la domiciliul XXX,în ceea ce priveşte pe reclamant la domiciliul XXX. Runcu, având în vedere că acesta are reşedinţa în străinătate şi locuieşte la parinţi.
    Amână judecata şi acordă termen la XXX, pentru când părţile au termen în cunoştinţă şi se va cita autoritatea tutelară Primăria Runcu.
  3. Data: 14 septembrie 2009Ora: 09:00
    Complet: c1 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din Circumscripţia Curţii de Apel Ploieşti din 31 august 2009, va amâna cauza, urmând se cita părţile care nu au termen în cunoştinţă şi în consecinţă
    DISPUNE
    Acordă termen pentru când se vor cita părtile care nu au cunostinta de termenul stabilit de instanta.
    Amână cauza la data de 02.11. 2009.