Dosar nr. 2444/280/2007 înregistrat la Judecatoria Pitesti
Informații Dosar nr. 2444/280/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 27 februarie 2007 | Data ultimei modificari: 22 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. T.
Pârât: P. V.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 2444/280/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria PITESTIStadiu procesual: Fond
- Data: 27 noiembrie 2008Ora: 8:30Complet: C11-JoiSolutie: PerimatRezumat:
Constată perimată acţiunea.
Cu recurs în 5 zile de la pronunţare.
Pronunţată în şedinţă publică. - Data: 13 septembrie 2007Ora: 8:30Complet: C11-JoiSolutie: SuspendatRezumat:
În baza art. 155 indice 1 Cpc suspendă soluţionarea cauzei până la îndeplinirea obligaţiei stabilită în sarcina reclamantei prin încheierea de şedinţă din XXX.
Cu drept de recurs pe toată durata suspendării.
Pronunţată în şedinţă publică. - Data: 14 iunie 2007Ora: 8:30Complet: C11-JoiSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX,
ÃŽN XXX
Reţine în sarcina reclamantei obligaţia de a depune la dosar XXXărârea Comisiei Judeţene prin care a obţinut suprafaţa de 1.000 mp.
Prorogă discutarea asupra cererii formulată de reclamantă, prin care solicită restituirea sumei de XXX, achitată cu titlu de taxă judiciară de timbru, până la următorul termen de judecată.
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Iunie 2007 - Data: 10 mai 2007Ora: 8:30Complet: C11-JoiSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX,
ÃŽN XXX:
Admite cererea formulată de reclamantă prin care solicită înlocuirea martorului propus pentru audiere.
Reţine obligaţia reclamantei de a de prezenta martorul necitat în vederea audierii, sub sancţiunea decăderii din probă.
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Mai 2007 - Data: 5 aprilie 2007Ora: 8:30Complet: C11-JoiSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX,
ÃŽN XXX:
Pune în vedere reclamantei să depună la dosar XXX achitării timbrului judiciar în valoare de XXX, precum şi hotărârea Comisiei Judeţene nr. XXXşi tabelul anexă nr. 3, sub sancţiunea suspendării cauzei, în conformitate cu dispoziţiile art. 155 indice 1 Cpc.
Încuviinţează pentru reclamantă proba testimonială cu un martor, respectiv XXX.
Reţine obligaţia reclamantei de a prezenta martorul necitat în vederea audierii, sub sancţiunea decăderii din probă.
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Aprilie 2007.