Dosar nr. 2271/280/2009 înregistrat la Judecatoria Pitesti
Informații Dosar nr. 2271/280/2009
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: fond funciar
Data inregistrarii dosarului: 2 martie 2009 | Data ultimei modificari: 22 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: D. G.
Reclamant: D. F.
Pârât: C. L. D. F. F. O.
Pârât: C. J. D. F. F. A.
Pârât: D. M.
Pârât: D. M.
Pârât: D. F.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: D. G. | Data: 1 februarie 2010
Sedinte de judecata Dosar nr. 2271/280/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria PITESTIStadiu procesual: Fond
- Data: 18 ianuarie 2010Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: Soluţionare Pronuntata in data de 18 ianuarie 2010Rezumat:
Admite excepţiile, iar pe fond respinge respinge acţiunea. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare la XXXş. Pronunţată în şedinţă publică, azi: XXX. - Data: 11 ianuarie 2010Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 ianuarie 2010Rezumat:
Amână pronunţarea pe excepţii la XXX. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi: XXX - Data: 7 decembrie 2009Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX cererea formulată de către reclamanţi, prin apărător, în sensul acordării unui termen pentru a lua cunoştinţă de relaţiile depuse la dosarul XXX de către Comisia Locală de XXX, precum şi de înscrisurile depuse în şedinţă publică de către pârâta şi intervenienta XXX.
Prorogă discutarea admisibilităţii în principiu a cererii de intervenţie formulată de către XXX, la termenul următor.
Se citează pârâţii Comisia Locală de XXX, şi Comisia Judeţeană de XXX Argeş.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX. - Data: 2 noiembrie 2009Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
DISPUNE
Prorogă discutarea admisibilităţii în principiu a cererii de intervenţie, după ce posibila intervenientă va preciza cererea de intervenţie formulată, în sensul dacă această reprezintă o cerere de intervenţie în nume propriu sau în interesul altei persoane şi va motiva interesul promovării acestei cererii, precum şi va depune la dosarul XXX acte justificative, sub sancţiunea suspendării acestei cererii, în baza dispoziţiilor art. 155 1 Cod proc.civ.
Emite adresă către Comisia Locală de XXX pentru a înainta la dosarul XXX toate actele care au stat la baza eliberării Titlului de Proprietate cu nr. XXX, emis de către Comisia Judeţeană pentru XXX de XXX Argeş pe numele lui Dumitru L. Marin. De asemenea se va solicita acestei comisii să-şi spună punctul de vedere cu privire la obiectul prezentei cauze având în vedere că nu are desemnat un reprezentant care să-i reprezinte interesele în cauză, având în vedere art. 13 din Legea nr. XXXşi art. 34 din HG nr. XXX citează pârâţii Comisia Locală de XXX, şi Comisia Judeţeană de XXX Argeş.
Amână judecarea cauzei la 7.12.2009.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX. - Data: 7 septembrie 2009Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
DISPUNE
Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de XXX, pentru când se citează pârâtele Comisia Locală de XXX şi Comisia Judeţeană de XXX Argeş.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX. - Data: 22 iunie 2009Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX cererea formulată de către pârâta XXX, în sensul acordării unui termen pentru a lua cunoştinţă de conţinutul cererii completatoare a motivelor cererii de chemare în judecată, depusă în şedinţă publică la dosarul XXX de către reclamanţi, prin apărător.
Prorogă discutarea admisibilităţii în principiu a cererii de intervenţie, sens în care pune în vedere posibilei interveniente să precizeze cererea de intervenţie formulată şi să motiveze interesul promovării acestei cererii, precum şi să depună la dosarul XXX acte justificative.
Se citează pârâţii XXX, Comisia Locală de XXX, şi Comisia Judeţeană de XXX Argeş, cu copie cerere completatoare a motivelor cererii de chemare în judecată.
Amână judecarea cauzei la 7.09.2009.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX. - Data: 11 mai 2009Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX cererea formulată de către apărătorul reclamanţilor, în sensul acordării unui termen pentru imposibilitate de prezentare.
Se conceptează în calitate de posibilă intervenientă numita XXX, urmând ca admisibilitatea în principiu a cererii să fie pusă în discuţie după ce reclamanţii vor lua cunoştinţă de aceasta.
Se citează pârâţii XXX, cu copie acţiune, Comisia Locală de XXX, şi Comisia Judeţeană de XXX Argeş, prin agentul procedural al instanţei.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu drept de recurs odată cu fondul. - Data: 30 martie 2009Ora: 12:00Complet: C1-5Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX introducerea în cauză, în calitate de pârâţi a numiţilor XXX, domiciliată în comuna Oarja, nr. XXX, judeţ Argeş, XXX, domiciliat XXX, nr. XXX, judeţ Argeş, şi XXX, domiciliată în comuna Oarja, nr. XXX, judeţ Argeş, toţi în calitate de moştenitori ai defunctului XXX, persoana pe numele căruia s-a emis titlul de proprietate a cărui nulitate absolută se solicită, care se citează cu copie acţiune şi înscrisuri, sens în care pune în vedere reclamanţilor, prin apărător, să depună la dosarul XXX copii de pe acţiune şi înscrisuri pentru a fi comunicate pârâţilor.
Din oficiu se emite adresă către Comisia Locală de XXX pentru a se înainta la dosarul XXX toate actele care au stat la baza eliberării titlului de proprietate nr. XXXţa de 7000 mp situaţi în comuna Oarja, judeţ Argeş.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX.