Urmărește dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 20227/280/2023 înregistrat la Judecatoria Pitesti



Judecatoria Pitesti Adresa: Piteşti, Str. Eroilor nr. 5, Cod poștal 110416, Județul Argeș, Localitate: Pitesti, Județ: Arges Telefon: (0248) 224 018, E-mail: jud-pitesti@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Pitesti


Informații Dosar nr. 20227/280/2023
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: liberarea condiţionată (art.587 NCPP) propunere
Data inregistrarii dosarului: 9 noiembrie 2023 | Data ultimei modificari: 2 decembrie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Condamnat: V. M. A.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 20227/280/2023Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria PITESTIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 24 noiembrie 2023Ora: 08:30
    Complet: C6L prima instanta
    Solutie: Soluţionare Pronuntata in data de 24 noiembrie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 24 noiembrie 2023
    Rezumat:
    Admite propunerea de liberare condiţionată formulată de Comisia pentru liberare condiţionată din cadrul XXX privind pe condamnatul V M A, în prezent de?inut la XXX.
    Dispune liberarea condiţionată a condamnatului de sub puterea mandatului de executare a pedepsei închisorii nr. XXX, vizând sentinţa penală nr. XXX, definitivă la data de XXX prin neexercitarea căii de atac, dacă nu este arestat în altă cauză.
    Atrage atenţia condamnatului asupra dispoziţiilor art. 104 alin. 2 C. pen., respectiv dacă după acordarea liberării cel condamnat săvârşeşte o nouă infracţiune, care a fost descoperită în termenul de supraveghere şi pentru care s-a pronunţat o condamnare la pedeapsa închisorii, chiar după expirarea acestui termen, instanţa revocă liberarea şi dispune executarea restului de pedeapsă.
    În temeiul art. 275 alin. 3 C.proc.pen. cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia.
    În temeiul art. 275 alin. 6 C.proc.pen. onorariul apărătorului din oficiu în cuantum de XXX se va avansa din fondurile XXX.
    Cu drept de a formula contestaţie în termen de 3 zile de la comunicarea copiei de pe minută.
    Pronunţată prin punerea minutei la dispozi?ia păr?ilor ?i a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, XXX.
  2. Data: 20 noiembrie 2023Ora: 12:00
    Complet: C6L prima instanta
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 20 noiembrie 2023
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 20 noiembrie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX.