Dosar nr. 12311/280/2007 înregistrat la Judecatoria Pitesti
Informații Dosar nr. 12311/280/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ XXX
Data inregistrarii dosarului: 28 noiembrie 2007 | Data ultimei modificari: 22 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: O. I. D.
Pârât: O. C. M.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 12311/280/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria PITESTIStadiu procesual: Fond
- Data: 19 septembrie 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: Admis fond Pronuntata in data de 19 septembrie 2008Rezumat:
Admite în parte, cererea principala, formulata de reclamantul O. I. D., împotriva pârâtei O. C. M., cu acelasi domiciliu.
Admite în parte, cererea reconventionala, formulata de pârâta – reclamanta O. C. M.
Desface casatoria partilor, încheiata la data de XXX si trecuta în XXX al XXX, sub nr. XXX, din culpa comuna.
ÃŽncuviinteaza pîrîtei – reclamante sa pastreze numele dobîndit prin casatorie, acela de „Oâ€.
Încredinteaza pîrîtei – reclamante spre crestere si educare pe minorul I. – C.
Obliga reclamantul – pîrît la plata în favoarea minorului a unei pensii de întretinere în cuantum de 25% din venitul lunar, net, începînd cu data pronuntarii XXX, data la care înceteaza efectele sentintei civile XXX, pronuntata de XXXîna la majorat.
Încuviinteaza ca reclamantul sa aiba legaturi personale cu minorul I.– C. dupa urmatorul program: în prima si a treia saptamâna din luna, de sâmbata, orele 10 si pâna duminica orele 12, în perioada Pastelui si Craciunului, alternativ, 3 zile, în vacanta de vara a minorului, 2 saptamâni, la domiciliul XXX, cu obligatia de a-l readuce, la domiciliul XXX, la terminarea programului de vizitare.
Ia act ca nu se solicita cheltuieli de judecata.
Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare.
Pronuntata în sedinta publica de la 19 Septembrie 2008. - Data: 4 iulie 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Revine cu adresa XXX, pentru a comunica relatii cu privire la veniturile realizate pe ultimele 6 luni.
Amâna judecarea cauzei la XXX apel odata cu fondul.
Pronuntata în sedinta publica de la 04 Iulie 2008 - Data: 6 iunie 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: Încheiere Pronuntata in data de 6 iunie 2008Rezumat:
În baza disp.art. 108 ind.2 alin. 1 C.pr.civ., amendeaza pe numitul D. I - D. domiciliat XXX, str. XXX, Bl.A14,scf.C,ap.17, jud. Arges - CNP- *********1993, având CI seria XXX, eliberata la data de XXX orasului Mioveni.
Emite adresa XXX.M. 01752 - Sighisoara pentru a comunica veniturile nete realizate de reclamant pe ultimele 6 luni si catre SC†XXX †SRL pentru a comunica veniturile nete realizate de pârâta pe ultimele 6 luni.
Amâna judecarea cauzei la XXX.
Cu cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la pronuntare in ce priveste amenda aplicata.
Cu apel odata cu fondul, pentru celelalte dispozitii.
Pronuntata în sedinta publica de la 06 Iunie 2008 - Data: 9 mai 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea imposibilitate de prezentare formulata de aparatorul pârâtului ca dovedita.
Amâna judecarea cauzei la XXX.
Cu apel odata cu fondul cauzei.
Pronuntata în sedinta publica de la 09 Mai 2008 - Data: 28 martie 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: ÎncheiereRezumat:
Revine cu adresa XXX.
Amâna judecarea cauzei la XXX.
Cu apel odata cu fondul cauzei.
Pronuntata în sedinta publica de la 28 Martie 2008 - Data: 29 februarie 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: ÎncheiereRezumat:
DISPUNE
ÃŽncuviinteaza probele solicitate de parti, respectiv proba cu acte, proba testimoniala si ancheta sociala efectuata la domiciliul XXX.
Emite adresa XXX, pentru a efectua ancheta sociala la domiciliul XXX.
Pune în vedere partilor sa prezinte martorii necitat asa cum s-au obligat, sub sanctiunea decaderii din proba.
Pune în vedere reclamantului sa depuna adeverinta cu veniturile realizate pe ultimele 6 luni.
Amâna judecarea cauzei la XXX.
Cu drept de apel odata cu fondul.
Pronuntata în sedinta publica de la 29 Februarie 2008 - Data: 25 ianuarie 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: ÎncheiereRezumat:
Admite în temeiul disp.art. 96 c.pr.civ., cererea formulata de aparatorul reclamantului prin care solicita acordarea unui termen de judecata pentru a lua act de continutul întâmpinarii si cererii reconventionale.
Amâna judecarea cauzei la XXX.
Cu apel, odata cu fondul.
Pronuntata în sedinta publica de la 25 Ianuarie 2008 - Data: 4 ianuarie 2008Ora: 12:00Complet: C4-3 JSolutie: Încheiere Pronuntata in data de 4 ianuarie 2008Rezumat:
XXX în temeiul disp.art. 156 c.pr.civ., cererea formulata de aparatorul reclamantului prin care solicita acordarea unui nou termen de judecata, pentru a-si angaja aparator.
Se citeaza pârâtul.
Amâna judecarea cauzei la XXX.
Cu apel, odata cu fondul.
Pronuntata în sedinta publica de la 04 Ianuarie 2008