Dosar nr. 2029/275/2007 înregistrat la Judecatoria Panciu
Informații Dosar nr. 2029/275/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. XXX)
Data inregistrarii dosarului: 12 noiembrie 2007 | Data ultimei modificari: 22 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: S. M.
Martor: M. C. N.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 2029/275/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria PANCIUStadiu procesual: Fond
- Data: 14 decembrie 2007Ora: 8:30Complet: Completul C7F2Solutie: SoluţionareRezumat:
Condamnă pe inculpatul XXX,fiul lui Neculai şi Margareta, născut la data de XXXîn Panciu,judeţul Vrancea,cetăţenie română,studii 8 clase, stagiul militar satisfăcut, zidar,căsătorit, 3 copii minori, fără antecedente penale, CNP-*********3701, domiciliat XXX, str.N. Titulescu,nr. XXX, jud.Vrancea, pentru săvârşirea următoarelor infracţiuni:
- Conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoană care nu posedă permis de conducere prev. de art.86 alin.1 din OUG.XXX modificată la 1 (un) an închisoare.
- Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul de către opersoană având în sânge o îmbibaţie alcoolică ce depăşeşte limita legală prev. de art.87 alin.1 din OUG.XXX modificată la 1(un) an închisoare.
În baza art.85 alin.1 Cod penal dispune anularea suspendării condiţionate a executării pedepsei de 1 an închisoare aplicată inculpatului în baza sentinţei penale nr. XXXţată de Judecătoria Panciu.
În baza art.33 lit.a şi art.34 lit.b Cod penal inculpatul va executa pedeapsa cea mai grea de 1(un) an închisoare.
În condiţiile art.71 Cod penal pe durata executării pedepsei inculpatul va fi lipsit de drepturile prev. de art.64 alin.1lit.a,b,c Cod penal.
În baza art.81 Cod penal dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei pe durata unui termen de încercare de 3 ani fixat în baza art.82 Cod penal şi care va curge de la data de 2.08.2007.
În baza art.359 Cod procedurăpenală atrage atenţia inculpatului asupra disp.art.83 Cod penal.
Obligă pe inculpat să plătească suma de XXX cheltuieli judiciare către stat din care suma de XXX onorar de avocat din oficiu va fi avansată din fondul Ministerului Justiţiei.
Cu apel în termen de 10 zile de la pronunţare.
Pronunţată în şedinţă publică,astăzi XXX. - Data: 30 noiembrie 2007Ora: 8:30Complet: Completul C7F2Solutie: AmânatRezumat:
Termen acordat pentru lipsa inculpatului.