Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 2746/274/2015 înregistrat la Judecatoria Orsova



Judecatoria Orsova Adresa: Orsova, strada 1 Decembrie 1918, nr. 16c, judetul Mehedinti, Localitate: Orsova, Județ: Mehedinti Telefon: 0252/361593, Fax: 0252/361214, E-mail: mioara.ciobotea@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Orsova


Informații Dosar nr. 2746/274/2015
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: furtul (art.228 NCP)
Data inregistrarii dosarului: 21 septembrie 2015 | Data ultimei modificari: 26 decembrie 2016
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: X
Parte civilă: A. V. A.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 2746/274/2015Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria ORSOVAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 18 ianuarie 2016Ora: 9:00
    Complet: C4
    Solutie: a fost retrasă plângerea prealabilă ori părţile s-au împăcat(art. 10 lit. h C.P.P.) Pronuntata in data de 18 ianuarie 2016
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 18 ianuarie 2016
    Rezumat:
    În temeiul art. 396 alin. (1) şi (6), art. 16 alin. (1) lit. g) teza XXX procedură penală, art.67 alin.(2) din Legea nr. XXX, Deciziei nr. XXXÎ.C.C.J,
    Încetează procesul penal faţă de inculpatul XXX, cu privire la infracţiunea de furt prevăzută de art. 228 alin. (1) Cod penal.
    În temeiul art. 399 alin.(2), art. 241 alin. (1) lit. b) Cod pr. penală,
    Constată încetată de drept măsura preventivă a cont XXX luată fa?ă de inculpatul Cloşcă XXX prin ordonan?a din XXX de pe lângă Judecătoria Or?ova, în dosar nr. XXX
    În temeiul art. 275 alin.(1) pct.2 lit.c) Cod procedură penală, Acordului de mediere din XXXîncheiat de Birou mediator Tufă Petria,
    Obligă inculpatul Cloşcă XXX la plata sumei de XXX, cu titlu de cheltuieli judiciare către stat, din care XXX din cursul urmăririi penale, sumele de XXX reprezentând onorariu avocat din oficiu XXX pentru asistarea inculpatului în faza de urmărire penală, conform delegaţiei nr. XXX, şi de 260 reprezentând onorariu avocat din oficiu XXX pentru asistarea inculpatului în faza de judecată conform delegaţiei nr. XXX, urmând a fi avansate din fondul Ministerului Justiţiei.
    Executorie cu privire la măsura preventivă.
    Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea copiei minutei.
    Pronunţată în şedinţă publică la XXX.
  2. Data: 28 decembrie 2015Ora: 10:00
    Complet: C4
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 28 decembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere masuripreventivefazadejudecata
    Data document: 28 decembrie 2015
    Rezumat:
    În temeiul art. 362 alin.(2), art. 208 alin.(5) Cod procedură penală,
    Menţine măsura preventivă a cont XXX dispusă faţă de inculpatul Cloşcă XXX prin Ordonanţa din XXX emisă de Parchetul de pe lângă Judecătoria Orşova în dosarul nr. XXX, pentru încă 60 de zile, de la XXX.
    În temeiul art. 242 alin.(l) Cod procedură penală,
    Respinge ca neîntemeiată cererea inculpatului, prin apărătorul din oficiu, de revocare a măsurii preventive a cont XXX.
    Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la pronunţare.
    Pronunţată în şedinţă publică la XXX.
  3. Data: 21 decembrie 2015Ora: 9:00
    Complet: C4
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 decembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 21 decembrie 2015
    Rezumat:
    Amână cauza la XXX pentru a da posibilitate părţilor să încheie acord de mediere.
  4. Data: 7 decembrie 2015Ora: 9:00
    Complet: C4
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 7 decembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 7 decembrie 2015
    Rezumat:
    Amână cauza la XXX pentru a se cita inculpatul cu mandat de aducere.
  5. Data: 16 noiembrie 2015Ora: 9:00
    Complet: C4
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 noiembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 16 noiembrie 2015
    Rezumat:
    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de inculpat. Acordă termen la XXX.
  6. Data: 2 noiembrie 2015Ora: 9:00
    Complet: C4
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 2 noiembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere camerapreliminara
    Data document: 2 noiembrie 2015
    Rezumat:
    În temeiul art. 346 alin. (2) Cod procedură penală,
    Constată legalitatea sesizării instanţei cu rechizitoriul nr. XXX, din XXX, al Parchetului de pe lângă Judecătoria Orşova, privind pe inculpatul XXX, trimis în judecată pentru infracţiunea de furt, prevăzută de art. 228 alin.(l) Cod penal, precum şi a administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală.
    Dispune începerea judecăţii cauzei privind pe inculpatul XXX.
    Fixează termen de judecată la XXX, ora 09,00, completul C4 penal, pentru când se vor cita părţile.
    În temeiul art. 348, art. 207 alin.(4) Cod procedură penală,
    Menţine măsura preventivă a cont XXX dispusă faţă de inculpatul Cloşcă XXX prin Ordonanţa din XXX emisă de Parchetul de pe lângă Judecătoria Orşova în dosarul nr. XXX, pentru încă 60 de zile, începând din XXX ora 15.
    În temeiul art. 242 alin.(l) Cod procedură penală,
    Respinge ca neîntemeiată cererea inculpatului, prin apărătorul din oficiu, de revocare a măsurii preventive a cont XXX.
    Onorariu avocat oficiu XXX, conform delegaţiei avocaţiale nr. XXX, în sumă de XXX, pentru faza de cameră preliminară, va fi avansat din fondul Ministerului Justiţie.
    Definitivă în privinţa constatării legalităţii sesizării instanţei, a administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală, şi cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la pronunţare pentru măsura preventivă.
    Pronunţată în camera de consiliu la 02.11. 2015.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează