Dosar nr. 1651/273/2023 înregistrat la Judecatoria Oravita
Informații Dosar nr. 1651/273/2023
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ XXX
Data inregistrarii dosarului: 28 iunie 2023 | Data ultimei modificari: 9 ianuarie 2025
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: B. B. D.
Pârât: B. P.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1651/273/2023Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria ORAVITAStadiu procesual: Fond
- Data: 27 noiembrie 2024Ora: 09:00Complet: Complet 2Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 27 noiembrie 2024Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 27 noiembrie 2024Rezumat:
Admite, în parte, cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta XXX în cont XXX.
Admite, în parte, cererea de chemare în judecată formulată în dosarul nr. XXX, dosar XXX la prezentul dosar, formulată de reclamantul XXX în cont XXX.
Dispune desfacerea căsătoriei încheiate între părţi la data de XXX şi înregistrate în Registrul de XXX din cadrul XXX, jud. Caraş-Severin, sub nr. XXX, prin acordul soţilor.
Dispune revenirea de către reclamanta XXX a numelui purtat înaintea căsătoriei, respectiv acela de „Iancovici”.
Stabileşte ca autoritatea părintească cu privire la minorii XXX, CNP: născut la data de XXX, CNP:, născută la data de XXX, să se exercite în comun de către ambii părinţi.
Stabileşte locuinţa minorilor XXX, CNP:, născut la data de XXX, CNP:, născută la data de XXX, la mamă.
Obligă pârâtul XXX să plătească minorilor XXX şi XXX o pensie de întreţinere în cuantum de XXX din veniturile sale nete, dar nu mai puţin de salariul minim net pe economie, de la data introducerii cererii de chemare în judecată, respectiv XXX, şi până la majorat - 18 ani; ulterior majoratului - 18 ani, dacă se află în cont XXX, până la terminarea acestora, dar fără a depăşi vârsta de 26 de ani.
Respinge, ca neîntemeiat, capătul de cerere formulat de reclamanta XXX cu privire la pronunţarea unei hotărâri care să ţină loc de acord al pârâtului la întocmirea actelor minorilor, a paşaportului acestora şi, respectiv, pentru ieşierea minorilor din ţară.
Definitivă în ceea ce priveşte capătul de cerere referitor la divorţ.
Fără cheltuieli de judecată.
Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare pentru restul capetelor de cerere.
Cererea de apel se depune la XXX.
Dispune comunicarea hotărârii la Serviciul de stare civilă al XXX, judeţul Caraş-Severin şi la XXX al XXX.
Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispoziţie, prin intermediul grefei, azi, XXX. - Data: 18 noiembrie 2024Ora: 09:00Complet: Complet 2Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 18 noiembrie 2024Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțăriiData document: 18 noiembrie 2024Rezumat:
Amână pronunţarea hotărârii la data de XXX pentru lipsă de timp pentru deliberare, potrivit art. 396 alin. (1) C.pr.civ.
Pronunţarea se va realiza prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, XXX. - Data: 6 noiembrie 2024Ora: 12:00Complet: Complet 2Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 noiembrie 2024Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 6 noiembrie 2024Rezumat:
Amână pronunţarea hotărârii la data de 18 noiembrie 2024 pentru lipsă de timp pentru deliberare, potrivit art. 396 alin. (1) C.pr.civ.
Pronunţarea se va realiza prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, 06 noiembrie 2024. - Data: 11 septembrie 2024Ora: 12:00Complet: Complet 2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 septembrie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 11 septembrie 2024Rezumat:
depunerea sentin?ei de tăgadă paternitate şi prezentarea minorului pentru audiere - Data: 10 aprilie 2024Ora: 12:00Complet: Complet 2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 aprilie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 10 aprilie 2024Rezumat:
Acordă termen în vederea studierii înscrisurilor depuse la dosar şi a efectuării anchetei sociale. - Data: 17 ianuarie 2024Ora: 12:00Complet: Complet 2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 ianuarie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 17 ianuarie 2024Rezumat:
Acordă termen în vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă.