Dosar nr. 2914/272/2024 înregistrat la Judecatoria Orastie
Informații Dosar nr. 2914/272/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: furtul (art.228 NCP)
Data inregistrarii dosarului: 24 octombrie 2024 | Data ultimei modificari: 8 decembrie 2025
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: G. C. R.
Parte vătămată: S. M. E.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 2914/272/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria ORASTIEStadiu procesual: Fond
- Data: 28 noiembrie 2025Ora: 09:00Complet: CJCPF3Solutie: Condamnare fără acord de recunoaştere Pronuntata in data de 28 noiembrie 2025Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 28 noiembrie 2025Rezumat:
În baza art. art. 396 alin. (2) şi (10) Cod procedură penală rap. la art. 228 alin. 1 Cod penal, cu aplicarea art. 41 alin. 1 Cod penal, condamnă pe inculpatul XXX, în prezent încarcerat la XXX, la pedeapsa de 1 an închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de furt.
Constată că fapta dedusă judecăţii este concurentă cu infracţiunea de furt calificat comisă în data de XXX, pentru care inculpatul a fost condamnat la pedeapsa de 3 ani închisoare, prin sentinţa penală nr. XXX, în dosarul nr. XXX, devenită la data de XXX prin neapelare.
În baza art. 38 alin. 1 şi art. 39 alin. 1 lit. b Cod penal, contopeşte pedeapsa aplicată inculpatului în prezenta cauză cu pedeapsa de 3 ani închisoare (stabilită prin sentinţa penală nr. XXX, în dosarul nr. XXX, devenită definitivă la data de XXX prin neapelare) şi aplică inculpatului pedeapsa cea mai grea, de 3 ani închisoare, la care adaugă un spor fix şi obligatoriu de o treime din cealaltă pedeapsă stabilită, respectiv de 4 luni, în final inculpatul urmând să execute pedeapsa rezultantă de 3 ani şi patru luni închisoare în regim de detenţie.
În temeiul art. 40 alin. 3 C.pen. şi art. 72 alin. 1 C.pen., va scădea din durata pedepsei rezultante aplicate perioada executată din pedepsa componentă concurentă, respectiv din data de XXX la zi.
Anulează mandatul de executare a pedepsei închisorii emis în baza sentinţei penale nr. XXX, conform prezentei sentinţe, după rămânerea definitivă a acesteia.
Ia act de faptul că persoana vătămată nu s-a constituit parte civilă în cauză.
În temeiul art. 274 alin. 1 din Codul de procedură penală obligă inculpatul XXX la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat în cuantum de XXX (50, lei – în cursul urmăririi penale, XXX - în cursul camerei preliminare şi a judecăţii).
În temeiul art. 272, art. 275 alin. 6 Cod procedură penală onorariul apărătorului din oficiu pt inculpatul XXX, av. XXX, în cuantum de XXX aferent fazei de judecată, se suportă din fondul special al XXX.
Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare.
Pronunţată astăzi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei. - Data: 19 noiembrie 2025Ora: 10:30Complet: CJCPF3Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 19 noiembrie 2025Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 19 noiembrie 2025Rezumat:
Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea. - Data: 17 septembrie 2025Ora: 10:30Complet: CJCPF3Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 septembrie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 17 septembrie 2025Rezumat:
Având în vedere XXX a judecătorilor din cadrul XXX nr. XXX, începând cu data de XXX, pe o perioadă nedeterminată, constatând că prezenta cauză, în raport XXX obiectul său, nu se încadrează în această listă, va amâna judecarea cauzei. - Data: 25 iunie 2025Ora: 10:30Complet: CJCPF3Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 iunie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 25 iunie 2025Rezumat:
Pentru a da posibilitatea inculpatului să depună înscrisuri în circumstanţiere. - Data: 23 aprilie 2025Ora: 10:30Complet: CJCPF3Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 23 aprilie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 23 aprilie 2025Rezumat:
Faţă de lipsa inculpatului.