Dosar nr. 3205/270/2022 înregistrat la Judecatoria Onesti
Informații Dosar nr. 3205/270/2022
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: contestaţia la executare (art.598 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 17 iunie 2022 | Data ultimei modificari: 12 iulie 2022
Părțile din dosar și calitatea acestora
Condamnat: C. M.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 3205/270/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria ONESTIStadiu procesual: Fond
- Data: 11 iulie 2022Ora: 09:00Complet: P4vSolutie: Amână cauza
- Data: 20 iunie 2022Ora: 13:00Complet: P4Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 20 iunie 2022Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 20 iunie 2022Rezumat:
În temeiul art. 599 rap. la art. 598 alin. 1 lit. c) C. proc. pen., admite contestaţia la executare formulată de Compartimentul Executări Penale al Judecătoriei Oneşti, cu privire la executarea sentinţei penale nr. XXXătoriei Oneşti, privind pe intimatul XXX,... aflat în prezent încarcerat în XXX.
Constată intervenită împiedicarea la executare a sent. pen. nr. XXXătoriei Oneşti, definitivă prin dec. pen. nr. XXX, a Curţii de Apel Bacău, pronunţată în Dosarul nr. XXX, din cauză că intimatul XXX a fost extrădat temporar în România în vederea soluţionării dosarul XXX penal nr. XXX, respectiv pentru perioada XXX – XXX, cu menţiunea că persoana condamnată va fi deţinută în România în baza condamnării belgiene pronunţată de Tribunalul din Nivelles la XXXşi nu în baza M.E.A. nr. XXXătoria Oneşti în baza M.E.P.I. nr. XXX
Constată că persoana condamnată XXX este deţinută în România în baza condamnării belgiene pronunţată de Tribunalul din Nivelles la XXXşi nu în baza M.E.A. nr. XXXătoria Oneşti în baza M.E.P.I. nr. XXX să se revină asupra retragerii M.E.A. nr. XXXătoria Oneşti în baza M.E.P.I. nr. XXX, precum şi a solicitării de dare în urmărire internaţională.
Constată că persoana condamnată XXX nu a început executarea M.E.P.I. nr. XXX transferarea persoanei condamnate XXX în Belgia, în vederea continuării executării pedepsei aplicate de autorităţile belgiene, aşa cum s-a stabilit prin acordul din data de XXX, în baza căruia a fost extrădat temporar în România în dosarul nr. XXX
În baza art. 275 alin. (3) C. proc. pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia.
În temeiul art. 275 alin. (6) C. proc. pen., onorariul avocatului din oficiu, în cuantum de XXX, rămâne în sarcina statului.
Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi XXX - Data: 17 iunie 2022Ora: 09:00Complet: P4Solutie: Termen preschimbat Pronuntata in data de 17 iunie 2022Tip solutie: RezolutietrimiterecompletinitialNumar document: XXXData document: 17 iunie 2022Rezumat:
la XXX, P4