Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 1362/265/2020 înregistrat la Judecatoria Nasaud


Informații Dosar nr. 1362/265/2020
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: sesizarea cu acordul de recunoaştere a vinovăţiei (art.483 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 17 iunie 2020 | Data ultimei modificari: 20 iulie 2020
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: N. D.
Inculpat: C. D.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 1362/265/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Ședințe la Judecătoria NASAUD
Stadiu procesual: Fond
  1. Data: 10 iulie 2020Ora: 09:00
    Complet: c14 pen cam prelim fond
    Solutie: Soluţionare Pronuntata in data de 10 iulie 2020
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 10 iulie 2020
    Rezumat:
    1.În baza art. 485 alin. 1 lit. a Cod de procedură penală admite acordul de recunoaştere a vinovăţiei încheiat în data de XXX în dosarul nr. XXX, fiind îndeplinite condiţiile prev. de art. 480-483 Cod de procedură penală.
    În baza art. 273 alin.1 Cod penal cu aplicarea art. 480 alin. 4 Cod. Proc. Pen condamnă pe inculpatul XXX, la pedeapsa amenzii în cuantum de XXX (compusă din 180 zile de amendă x XXX/zi) pentru săvârşirea infracţiunii de mărturie mincinioasă.
    Atrage atenţia inculpatului XXX asupra dispoziţiilor art. 63 şi 64 din XXX.
    În temeiul art. 275 alin (6) XXX, suma de XXX, potrivit delegaţiei nr. XXX, stabilită în conformitate cu art. 5 alin. 1 lit. i din Protocolul nr. XXX, XXX, pentru faza de judecată, urmează a fi suportată din fondurile XXX.
    În baza art. 274 alin. 1 Cod procedură penală, obligă pe inculpatul XXX la plata sumei de XXX cu titlu de cheltuieli judiciare în favoarea statului (din care suma de XXX generată de faza de urmărire penală, şi XXX generată de faza de judecată).

    2.În baza art. 485 alin. 1 lit. a Cod de procedură penală admite acordul de recunoaştere a vinovăţiei încheiat în data de XXX în dosarul nr. XXX, fiind îndeplinite condiţiile prev. de art. 480-483 Cod de procedură penală.
    În baza art. 273 alin.1 Cod penal cu aplicarea art. 480 alin. 4 Cod. Proc. Pen condamnă pe inculpatul XXX, pedeapsa amenzii în cuantum de XXX (comupusă din 180 zile de amendă x XXX/zi) pentru săvârşirea infracţiunii de mărturie mincinioasă.
    Atrage atenţia inculpatului XXX asupra dispoziţiilor art. 63 şi 64 din Codul penal.
    În temeiul art. 275 alin (6) XXX, suma de XXX, potrivit delegaţiei nr. XXX, stabilită în conformitate cu art. 5 alin. 1 lit. i din Protocolul nr. XXX, XXX, pentru faza de urmărire penală, urmează a fi suportată de XXX.
    Stabileşte onorariul avocatului din oficiu XXX pentru inculpatul XXX la suma de XXX pentru asistenţa acordată în faza de judecată, care se va suporta din fondurile XXX.
    În baza art. 274 alin. 1 Cod procedură penală, obligă pe inculpatul XXX la plata sumei de XXX cu titlu de cheltuieli judiciare în favoarea statului (din care suma de XXX generată de faza de urmărire penală, şi XXX generată de faza de judecată).
    Cu drept de apel în 10 zile de la comunicarea copiei minutei.
    Pronun?ată în ?edin?ă publică, azi XXX.
  2. Data: 9 iulie 2020Ora: 09:00
    Complet: c14 pen cam prelim fond
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 9 iulie 2020
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 9 iulie 2020
    Rezumat:
    Amânat pronunţarea pt. XXX