Dosar nr. 138/258/2026 înregistrat la Judecatoria Miercurea-Ciuc
Informații Dosar nr. 138/258/2026
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: dizolvare persoana juridică
Data inregistrarii dosarului: 20 ianuarie 2026 | Data ultimei modificari: 17 martie 2026
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 138/258/2026Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria MIERCUREACIUCStadiu procesual: Fond
- Data: 13 martie 2026Ora: 08:30Complet: C1Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 13 martie 2026Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 13 martie 2026Rezumat:
Admite cererea formulată de petenta XXX „FELSZEG”, înregistrată în Registrul special al persoanelor juridice aflat la grefa XXX conform încheierii nr. XXX, având XXX, în baza XXX a Asociaţilor din data de XXX, prin preşedinte VERESS BÉLA.
Constată dizolvarea XXX înregistrată în XXX ţinut de XXX. XXX înscrierea în XXX ţinut de XXX, de dizolvare a societăţii agricole şi de numire, în calitate de lichidatori, a Societăţii profesionale XXX I.P.U.R.L. şi XXX de XXX JOLÁN-RÉKA..
Dispune afişarea unui extras de pe prezenta încheiere la sediul instanţei şi la primăria pe raza căreia îşi are sediul societatea agricolă, respectiv Primăria com. Sânsimion, jud. Harghita.
Dispune publicarea, de către XXX „FELSZEG” a unui extras de pe prezenta încheiere, în XXX.
Cu drept de apel în termen de 30 zile de la pronunţare pentru cei prezenţi şi de la comunicare pentru cei lipsă. Cererea de apel se va depune la XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, XXX. - Data: 26 februarie 2026Ora: 14:00Complet: C1Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 26 februarie 2026Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 26 februarie 2026Rezumat:
Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX.