Dosar nr. 3016/257/2007 înregistrat la Judecatoria Medias
Informații Dosar nr. 3016/257/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: pretenţii
Data inregistrarii dosarului: 14 septembrie 2007 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Nu există informații despre părți.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 3016/257/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria MEDIASStadiu procesual: Fond
- Data: 17 decembrie 2009Ora: 8:00Complet: C4 Normal CCSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Constată că prin incheierea XXX data de 2 mai 2009 a fost incuviintat investirea cu formulă executorie şi prin urmare respinge cererea formulată de creditoare.
Dispune ca titlurile investite să fie eliberate de indată creditoarei.
Cu recurs în 5 zile de la comunicare - Data: 28 mai 2009Ora: 8:00Complet: C4 Normal CCSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea. Incuviintează investirea. Executorie - Data: 31 ianuarie 2008Ora: 08:00Complet: C4 NormalSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite în parte acţiunea civilă. Obligă pârâtele să plătească reclamantelor echivalentul în lei a sumei de XXX calculat la cursul oficial de la data executării cu titlu de despăgubire.
Constată lipsa calităţii de reprezentant, în prezent, a pârâtei Primăria D-veni pentru Statul Român.
Respinge cererea indreptată împotriva intervenientului S.C. XXX şi a pârâtelor Biroul de Cadastru Mediaş şi Oficiul de XXX, având ca obiect rectificare CF.
Respinge excepţiile lipsei calităţii procesuale pasive a inadmisibilităţii acţiunii şi lipsei obiectului, invocate de pârâta Direcţia Generală a XXX.
Obligă pârâtele să plătească reclamantelor suma de XXX cheltuieli de judecată parţiale.
Respinge orice alte cereri.
Cu recurs în 15 zile de la comunicare. - Data: 24 ianuarie 2008Ora: 08:00Complet: C4 NormalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea cauzei civile la data de XXX, orele 14,00. - Data: 20 decembrie 2007Ora: 08:00Complet: C3 NormalSolutie: AmânatRezumat:
Termen la XXX faţă de lipsa de procedură cu pârâtul Oficiul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Sibiu, cât şi pentru administrarea probei testimoniale încuviinţate în parte; de asemenea se va comunica reclamantelor un exemplar din precizările depuse la dosar XXX către Primăria Oraşului D-veni. - Data: 29 noiembrie 2007Ora: 08:00Complet: C3 NormalSolutie: AmânatRezumat:
Termen la XXX pentru a se comunica reclamantelor un exemplar al întâmpinării depuse la dosar XXX către Direcţia Gen. a Finanţelor XXX, iar pârâtului Oficiul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară copia cererii de intervenţie ce se regăseşte la fila 658 dosar, prin care reclamantele au solicitat introducerea în calitate de parte şi a acestei unităţi. - Data: 8 noiembrie 2007Ora: 08:00Complet: C3 NormalSolutie: AmânatRezumat:
Termen la XXX, pentru a se face adresă la reclamante spre a-şi exprima poziţia faţă de excepţia invocată de pârâta Oraşul D-veni, respectiv a lipsei calităţii şi capacităţii procesuale pasive a Primăriei D-veni şi totodată să precizeze dacă acţiunea promovată este c/a Statului Român prin Primăria Oraşului Dumbrăveni sau Statuil Român prin Oraşul D-veni - prin primar pentru reglementarea cadrului procesual existent; de asemenea se vor cita părţile lipsă. - Data: 18 octombrie 2007Ora: 08:00Complet: C3 NormalSolutie: AmânatRezumat:
Termen la 8.11.2007 faţă de lipsa de procedură cu XXXţelor Publice şi intervenientul S.C. XXX, care se vor cita şi în cont XXX părţile lipsă; de asemenea se vor cita în cauză în calitate de parte Biroul de Cadastru Mediaş şi Biroul de XXX