Dosar nr. 1478/257/2009 înregistrat la Judecatoria Medias
Informații Dosar nr. 1478/257/2009
Stadiu procesual: Fond | Materie: Comercial | Obiectul dosarului: somaţie de plată -XXX FORMULĂ EXECUTORIE
Data inregistrarii dosarului: 20 mai 2009 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: C. D. M. S.
Debitor: I. K. S.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1478/257/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria MEDIASStadiu procesual: Fond
- Data: 26 octombrie 2009Ora: 8:00Complet: C2 Fond Funciar CCSolutie: SoluţionareRezumat:
Respinge cererea de investire cu formulă executorie a Ordonanţei nr. XXXătoriei Mediaş, formulată de creditoarea XXX, cu sediul procesual ales în Braşov, b-dul 15 Noiembrie nr. XXX, Sc. B, et. 2, ap. XXX, jud. Braşov, solicită în cont XXX, cu sediul în Mediaş, str. XXX, ap. XXX, jud. Sibiu.
Dispune comunicarea către părţi a ordonanţei cu scrisoare recomandată cu confirmare de primire.
Cu drept de recurs pentru creditoare în 5 zile de la comunicare. - Data: 24 iunie 2009Ora: 08:00Complet: C2 Fond FunciarSolutie: Admis fondRezumat:
Admite cererea formulatăXXX., cu sediul procesual ales în Bucureşti, XXX nr. 1, etaj 4, sector 6 Bucureşti, în cont XXX, cu sediul în Mediaş, str. XXX, ap. XXX, jud. Sibiu, şi în consecinţă:
Somează debitoarea ca în termen de 20 de zile de la primirea prezentei să plătească creditoarei suma de 3998,XXX cont XXX.
Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de XXX cheltuieli de judecată.
Cu drept la cerere în anulare pentru debitoare în termen de 10 zile de la comunicare. - Data: 10 iunie 2009Ora: 08:00Complet: C2 Fond FunciarSolutie: AmânatRezumat:
XXX 24 IUNIE 2009, pentru când se va admite cererea de amânare a judecării cauzei formulată de debitor.