Dosar nr. 1406/254/2007 înregistrat la Judecatoria Mangalia
Informații Dosar nr. 1406/254/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: contestaţie la executare (art.461 C.p.p.)
Data inregistrarii dosarului: 11 iunie 2007 | Data ultimei modificari: 23 ianuarie 2017
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1406/254/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria MANGALIAStadiu procesual: Fond
- Data: 9 august 2007Ora: 9:00Complet: V2 - pSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
În baza art.196 Cod pr.penală
Admite cererea formulată de av. XXX de înlăturare a omisiunii vădite din cuprinsul încheierii din data de XXX, pronunţată de Judecătoria Mangalia în dos.XXX.
Înlătură omisiunea vădită din cuprinsul încheierii menţionate, în sensul de a se trece în dispozitivul acesteia, avansarea onorariului pentru avocatul desemnat din oficiu, în sumă de XXX, pentru av. XXX, conf.delegaţie nr. XXX
Definitivă.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX. - Data: 26 iulie 2007Ora: 9:00Complet: V2 - pSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea formulată de condamnatul XXX.
ÃŽn baza art.195 C.pr.pen.
Dispune înlăturare erorii materiale din cuprinsul sentinÅ£ei penale nr. XXX, pronunÅ£ată în dosarul nr. XXXătoria Mangalia, în sensul de a se trece în cuprinsul dispozitivului acestei sentinÅ£e menÅ£iunea că se deduce din pedeapsa aplicată inculpatului GaÅŸpar XXX „durata reÅ£inerii ÅŸi a arestării preventive, de la XXX la ziâ€, în loc de „durata arestării preventive, de la XXX la ziâ€, cum eronat s-a consemnat.
Cu apel în 10 zile de la comunicare pentru părţile lipsă şi de la pronunţare pentru cele prezente.
Pronunţată în şedinţă publică, azi XXX. - Data: 29 iunie 2007Ora: 9:00Complet: P6