Dosar nr. 758/253/2012 înregistrat la Judecatoria Macin
Informații Dosar nr. 758/253/2012
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: lovirea sau alte violenţe (art. 180 C.p.) alin. 2 cod penal
Data inregistrarii dosarului: 3 august 2012 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: Z. M.
Parte vătămată: D. C. B.
Parte civilă: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 758/253/2012Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria MACINStadiu procesual: Fond
- Data: 13 decembrie 2012Ora: 08:00Complet: Complet amanare C3Solutie: Condamnare Pronuntata in data de 13 decembrie 2012Rezumat:
Admite cererea reprezentantului Parchetului de schimbare a încadrării juridice a faptei din art.180 alin. 2 în art.180 alin.2 cu aplic. art.73 lit.b C.p. Condamnă inculpatul la 2(două) luni închisoare cu suspendare condiţionată a executării pedepsei. Admite în parte acţiunea civilă formulată de partea vătămată XXX. Obligă inculpatul la XXX daune morale către partea vătămată şi XXX către spital. - Data: 6 decembrie 2012Ora: 09:00Complet: C3Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 decembrie 2012Rezumat:
In baza art. 306 c.p.p. amînă pronunţarea la XXX. - Data: 22 noiembrie 2012Ora: 09:00Complet: C3Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 22 noiembrie 2012Rezumat:
În vederea începerii cercetării judecătoreşti, instanţa urmează a dispune citarea martorilor din acte, Benţoi Tudoriţa, Benţoi Cristinel şi Gherghişan Lenuţa cu mandate de aducere cu executare efectivă.
Pentru lipsa părţilor, instanţa - Data: 1 noiembrie 2012Ora: 09:00Complet: C3Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 1 noiembrie 2012Rezumat:
În vederea începerii cercetării judecătoreşti, instanţa urmează a dispune citarea martorilor din acte, Benţoi Tudoriţa, Benţoi Cristinel şi Gherghişan Lenuţa.
Pentru lipsa părţilor, instanţa - Data: 4 octombrie 2012Ora: 09:00Complet: C3Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 octombrie 2012Rezumat:
Instanţa apreciază necesar a se emite adrese către A.N.P. pentru a ne comunica dacă inculpatul figurează în evidenţe ca fiind reţinut sau arestat preventiv în vreuna din unităţile subordonate, către I.G.P.R. pentru a ne comunica dacă inculpatul figurează reţinut sau arestat preventiv în vreuna din unităţile din subordine, către I.T.M. Tulcea pentru a ne comunica dacă inculpatul figurează în evidenţe ca fiind încadrat în muncă, către I.P.J. Tulcea pentru a ne comunica extrasul de cazier a inculpatului şi către grefierul şef pentru a ne comunica ultimul domiciliu al inculpatului.
Raportat la C.M.L. nr. XXX(fila 13- dosar XXX pen.), instanÅ£a urmează a dispune introducerea în cauză în calitate de parte civilă a Spitalului JudeÅ£ean de Urgenţă „Sf. XXX€ GalaÅ£i.
Pentru lipsa inculpatului, instanţa