Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 704/253/2018 înregistrat la Judecatoria Macin



Judecatoria Macin Adresa: Macin, strada George Cosbuc nr. 2-4, judetul Tulcea., Localitate: Macin, Județ: Tulcea Telefon: 0240/573128, Fax: 0240/573129, E-mail: judecatoria-macin@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Macin


Informații Dosar nr. 704/253/2018
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar succesoral + ieÅŸire din indiviziune
Data inregistrarii dosarului: 7 mai 2018 | Data ultimei modificari: 11 august 2020
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: G. M.
Pârât: X
Pârât: G. A.
Pârât: X
Pârât: X
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 704/253/2018Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria MACINStadiu procesual: Fond
  1. Data: 13 iulie 2020Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 13 iulie 2020
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 13 iulie 2020
    Rezumat:
    Admite acţiunea civilă având ca obiect partaj succesoral ?i ieşire din indiviziune formulată de reclamanta XXX, în cont XXX pârâţii MISĂILĂ XXX, GHERGHIŞAN ADRIAN, GHERGHIŞAN IONEL, prin procurist Gherghişan Lenuţa şi GHERGHIŞAN ELENA, prin procurist Misăilă XXX.
    Constată că masa succesorală de pe urma def. Gherghişan Ion decedat la XXX, se compune din cota de 1 din imobilul teren în suprafaţă de 4 ha şi 6000 mp situat în extravilanul mun. Ostrov, jud. Tulcea, identificat în TP. XXX.
    Constată că masa succesorală de pe urma def. Gherghişan Gheorghe, decedat la XXX, se compune din cota de 1 din imobilul teren în suprafaţă de 4 ha şi 6000 mp situat în extravilanul mun. Ostrov, jud. Tulcea, identificat în TP. XXX.
    Constată că de pe urma def. Gherghişan Ion, decedat la XXX, au rămas moştenitori descendenţii Gherghişan Adrian şi Gherghişan Ionel cu o cotă de 1 fiecare din masa succesorală.
    Constată că de pe urma def. Gherghişan Gheorghe, decedat la XXX, au rămas moştenitori Gherghişan Elena-soţie supravieţuitoare cu o cotă de 1, şi descendentele Misăilă XXX şi Gherghişan Mariana, cu o cotă de XXX fiecare din masa succesorală.
    Raportat la întreg imobilul, cotele părţilor sunt: Gherghişan Adrian -XXX, Gherghişan Ionel-XXX, Gherghişan Elena-XXX, Misăilă XXX şi Gherghişan Mariana-XXX.
    Dispune ieşirea din indiviziune în temeiul art. 438 Cod procedură civilă, luând act de înţelegerea părţilor pe care o încuviinţează în integralitate şi care face parte integrantă din prezenta sentinţă.
    Cu drept de recurs, pentru motive procedurale, în termen de 30 zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Măcin.
    Pronunţată azi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
  2. Data: 10 iulie 2020Ora: 11:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 10 iulie 2020
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 10 iulie 2020
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 13 iulie 2020, pentru când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, cf. art. 396 alin.2 cod procedură civilă.
    Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 10 iulie 2020.
  3. Data: 12 iunie 2020Ora: 10:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 iunie 2020
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 12 iunie 2020
    Rezumat:
    Pentru depunerea şi semnarea în faţa instanţei a tranzacţiei încheiată între părţi, instanţa
  4. Data: 3 aprilie 2020Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Stare de urgenta Pronuntata in data de 3 aprilie 2020
    Rezumat:
    Suspendat de drept conform art. 412 alin. 1 pct. 8 cod pr. civ. raportat la art. 42 alin.6 din Decretul Preşedintelui României nr. XXX
  5. Data: 10 ianuarie 2020Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 ianuarie 2020
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 10 ianuarie 2020
    Rezumat:
    Pentru introducerea în cauză în calitate de pârâtă a numitei Gherghişan Elena, instanţa
  6. Data: 11 octombrie 2019Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 octombrie 2019
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 11 octombrie 2019
    Rezumat:
    Pentru depunerea la dosar XXX tranzacţiei încheiată între părţi, instanţa
  7. Data: 21 iunie 2019Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 iunie 2019
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 21 iunie 2019
    Rezumat:
    Pentru încheierea unei tranzacţii între părţi, precum şi faţă de cererea de amânare formulată de apărătorul reclamantei, av. Băduca Marian a depus la dosar XXX de amânare motivată, prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată, întrucât este în imposibilitate de a se prezenta la acest termen fiind în concediu de odihnă, instanţa
  8. Data: 10 mai 2019Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 mai 2019
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 10 mai 2019
    Rezumat:
    Pentru încheierea unei tranzacţii între părţi, instanţa
  9. Data: 6 martie 2019Ora: 12:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 6 martie 2019
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 6 martie 2019
    Rezumat:
    Pentru depunerea de către reclamantă a încheierilor notariale prev. de art.193 CPC cu privire la autorul Gherghişan Gheorghe şi anexele 24 cu privire la autorii Gherghişan Ion şi Gherghişan Gheorghe, precum şi pentru încheierea unei tranzacţii între părţi, instanţa
  10. Data: 11 ianuarie 2019Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 ianuarie 2019
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 11 ianuarie 2019
    Rezumat:
    Faţă de cererea de amânare formulată de apărătorul reclamantei, av.Băduca Marian, prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată, întrucât la acest termen nu se poate prezenta datorită condiţiilor meteo nefavorabile, precum şi pentru depunerea de către reclamantă a încheierilor notariale prev. de art.193 CPC cu privire la autorul Gherghişan Gheorghe şi anexele 24 cu privire la autorii Gherghişan Ion şi Gherghişan Gheorghe, instanţa
  11. Data: 7 noiembrie 2018Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 7 noiembrie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 7 noiembrie 2018
    Rezumat:
    Pentru a se stabili cadrul procesual, instanţa apreciază necesar a se depune la dosar încheierile notariale prev. de art.193 CPC cu privire la autorul Gherghişan Gheorghe şi anexele 24 cu privire la autorii Gherghişan Ion şi Gherghişan Gheorghe.
    În vederea încheierii unei tranzacţii între părţi, instanţa
  12. Data: 3 octombrie 2018Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 3 octombrie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 3 octombrie 2018
    Rezumat:
    Faţă de lipsa de procedură cu pârâţii Gherghişan Adrian şi Gherghişan Ionel, instanţa
✔ Urmărește dosar Ξ Printează