Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 1051/253/2009 înregistrat la Judecatoria Macin



Judecatoria Macin Adresa: Macin, strada George Cosbuc nr. 2-4, judetul Tulcea., Localitate: Macin, Județ: Tulcea Telefon: 0240/573128, Fax: 0240/573129, E-mail: judecatoria-macin@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Macin


Informații Dosar nr. 1051/253/2009
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: somaţie de plată
Data inregistrarii dosarului: 28 octombrie 2009 | Data ultimei modificari: 23 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant creditoare: X
Pârât debitoare: T. P. A.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 1051/253/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria MACINStadiu procesual: Fond
  1. Data: 11 februarie 2010Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Admis fond
    Rezumat:
    Admite cererea având ca obiect somaţie de plată.
    Somează pe pârâta-debitoare ca în termen de 20 de zile de la rămânerea irevocabilă a prezentei ordonanţe, să-i plătească reclamantei-creditoare suma de XXX, reprezentând preţ neachitat.
    Obligă de asemenea pârâta-debitoare la plata către reclamanta-creditoare a sumei de XXX reprezentând cheltuieli de judecată.
    Cu drept de cerere în anulare pentru pârâta-debitoare, în termen de 10 zile de la comunicare.
  2. Data: 21 ianuarie 2010Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    În temeiul art. 4 alin. 2 din O.G. nr. XXX, având în vedere cele învederate de reprezentantul pârâtei – debitoare, d-na XXX, precum şi necesitatea de a stărui pentru înţelegerea părţilor asupra modalităţilor de plată, instanţa va dispune emiterea unei adrese către reclamanta creditoare în care i se va pune în vedere să precizeze poziţia sa faţă de înscrisurile depuse la dosar XXX pârâta- debitoare şi faţă de susţinerile acesteia. De asemenea, să precizeze dacă îşi menţine sau reduce debitul solicitat şi să precizeze un număr de cont XXXîn care pârâta – debitoare să poată depune sumele datorate. Alăturat i se vor comunica copie de pe încheierea de şedinţă şi copii de pe înscrisurile depuse la dosar XXX către pârâta- debitoare.
  3. Data: 17 decembrie 2009Ora: 09:00
    Complet: C3
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Având în vedere faptul că dosarul XXX află la primul termen de judecată, văzând condiţiile meteorologice nefavorabile (viscol, drumuri blocate) care pun părţile în imposibilitatea de a ajunge la instanţă, pentru a da posibilitatea părţilor să-şi formuleze apărarea, instanţa,
✔ Urmărește dosar Ξ Printează