Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 248/251/2018 înregistrat la Judecatoria Ludus



Informații Dosar nr. 248/251/2018
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: exercitarea autorităţii părinteşti
Data inregistrarii dosarului: 10 decembrie 2019 | Data ultimei modificari: 22 decembrie 2020
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent Reclamant: C. T. A.
Intimat Pârât: S. N.
Apelant: C. T. A.
Apelant: C. T. A. c. d. a. l. a. F.
Intimat: S. N.
Intimat: X
Reclamant: C. T. A. c. d. a. l. a. F.
Pârât: S. N.
Pârât: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: C. T. A. | Data: 27 noiembrie 2019
Tip: Apel | Parte declaratoare: C. T. A. | Data: 16 aprilie 2019
Tip: Apel | Parte declaratoare: C. T. A. c. d. a. l. a. F. | Data: 16 aprilie 2019

Sedinte de judecata Dosar nr. 248/251/2018Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel TARGUMURESStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 15 decembrie 2020Ora: 9:00
    Complet: C2MFR
    Solutie: Constată perimat recursul Pronuntata in data de 15 decembrie 2020
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 15 decembrie 2020
    Rezumat:
    Admite excepţia perimării recursului, invocată din oficiu şi în consecinţă:
    Constată perimarea recursului formulat de reclamantul XXX (cu dom.), împotriva deciziei civile nr. XXX, pronunţată de XXXş.
    Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare, recursul urmând a se depune la XXX. Mureş.
    Pronunţată azi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
  2. Data: 7 februarie 2020Ora: 8:30
    Complet: C2MFR
    Solutie: Repus pe rol Pronuntata in data de 7 februarie 2020
    Tip solutie: Încheiere Suspendare
    Data document: 7 februarie 2020
    Rezumat:
    În temeiul art.411 alin.1 pct.2 din Codul de procedură civilă, suspendă judecarea recursului formulat de recurentul XXX, împotriva deciziei nr. XXX, pronunţată de XXXş.
    Cu drept de recurs pe toată durata suspendării.
    Pronunţată în şedinţa publică din 07 decembrie 2020.
Sedinte la Tribunalul MURESStadiu procesual: Apel
  1. Data: 2 octombrie 2019Ora: 9:00
    Complet: CAmf6
    Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 2 octombrie 2019
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 2 octombrie 2019
    Rezumat:
    Admite excepţia nulităţii apelului şi în consecinţă:
    Anulează apelul declarat de apelantul C. A. T..împotriva sentin?ei civile nr. XXX/ 2018 pronunţată de Judecătoria Luduş în dosar nr. XXX
    Definitivă.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, azi, 2 octombrie 2019.
  2. Data: 26 septembrie 2019Ora: 9:00
    Complet: CAmf6
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 26 septembrie 2019
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 26 septembrie 2019
    Rezumat:
    amana pronuntarea la XXX
Sedinte la Judecătoria LUDUSStadiu procesual: Fond
  1. Data: 22 noiembrie 2018Ora: 08:30
    Complet: x Complet 5 (AC)
    Solutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 22 noiembrie 2018
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 22 noiembrie 2018
    Rezumat:
    Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul C.T.A., în cont XXX pârâta S.N.Admite cererea de chemare în judecată conexată formulată de reclamanta S.N., în cont XXX. T. A., Stabileşte ca autoritatea părintească asupra minorei Ciurari să fie exercitată în comun de ambii părinţi.
    Stabileşte locuinţa minorei, la mamă.
    Obligă pârâtul la plata unei pensii de întreţinere, în favoarea minorei, în cuantum de XXX din venitul net realizat, iar dacă nu realizează venituri sau dacă acestea sunt mai mici decât salariul minim net pe economie, XXX din venitul minim net pe economie la data la care trebuie achitată această pensie. Pensia se datorează de la data pronunţării prezentei hotărâri până la majoratul minorei sau până la intervenirea unei alte cauze de modificare ori încetare a obligaţiei de întreţinere.
    Obligă pârâtul să achite reclamantei suma de XXX cu titlu de cheltuielile de judecată.
    Cu apel în 30 de zile de la comunicare. Apelul se depune la Judecătoria Luduş.
    Pronunţată în condiţiile art.396 alin.2 C.pr.civ., azi, XXX.
  2. Data: 15 noiembrie 2018Ora: 08:30
    Complet: x Complet 5 (AC)
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 15 noiembrie 2018
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 15 noiembrie 2018
    Rezumat:
    XXX
  3. Data: 6 noiembrie 2018Ora: 08:30
    Complet: x Complet 5 (AC)
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 noiembrie 2018
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 6 noiembrie 2018
    Rezumat:
    XXX
  4. Data: 11 septembrie 2018Ora: 11:30
    Complet: x Complet 5 (AC)
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 septembrie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 11 septembrie 2018
    Rezumat:
    Admite cererea de amânare, formulată de către reprezentantul convenţional al reclamantului, av. XXX şi pune în vedere acestuia să facă dovada lipsei justificate la acest termen, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare, în caz de neconformare.
    Amână judecarea cauzei şi, în vederea administrării probelor, stabileşte termen la data de 06 noiembrie 2018, termen păstrat în cunoştinţa părţilor, respectiv pentru care:
    *proroga pronunţarea asupra solicitării privind înlocuirea martorului XXX cu XXX, însă, pentru soluţionarea cu celeritate a cauzei, pune în vedere av. Răchită Luminiţa să prezinte martorul XXX la următorul termen, instanţa urmând a se pronunţa asupra cererii de înlocuire.
    *dispune citarea martorului XXX şi pune în vederea av. Răchită Luminiţa să prezinte martorul XXX în vederea audierii;
    Sub rezerva pronunţării asupra admisibilităţii probei la următorul termen, pune în vedere reclamantului XXX să se prezinte „personal la interogatoriu†sub sancÅ£iunea prevederilor art. 358 Cod de procedură civilă, care prevăd: „Dacă partea, fără motive temeinice, refuză să răspundă la interogatoriu sau nu se înfăţiÅŸează, instanÅ£a poate socoti aceste împrejurări ca o mărturisire deplină ori numai ca un început de dovadă în folosul aceluia care a propus interogatoriulâ€.
  5. Data: 26 iunie 2018Ora: 08:30
    Complet: x Complet 5 (AC)
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 26 iunie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 26 iunie 2018
    Rezumat:
    Amanat pentru administrarea probelor administrate.
  6. Data: 24 aprilie 2018Ora: 09:00
    Complet: x Complet 5 (AC)
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 aprilie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 24 aprilie 2018
    Rezumat:
    Admite excepţia tardivităţii formulării întâmpinării şi cererii reconvenţionale şi dispune decăderea pârâtei XXX din dreptul de a formula cerere reconvenţională şi de a invoca excepţii de ordine privată.

    Amână judecarea cauzei şi, în vederea administrării probelor, stabileşte termen la data de 26 iunie 2018, ora 09:00, termen păstrat în cunoştinţa reclamantului, respectiv pentru care:
    *primeşte termen în cunoştinţă pârâta XXX, prezentă fiind în faţa instanţei,
    Încuviinţează proba cu înscrisurile de la dosarul XXX, inclusiv cu cont XXX muncă şi cu adeverinţa de salariu, depusă de pârâtă.
    Încuviinţează reclamantului proba testimonială cu cei doi martori, XXX, care cunoaşte aspecte ce ţin de îngrijirea minorului, în România şi XXX, care este naşul minorei şi cunoaşte aspecte ce ţin de îngrijirea minorului în Franţa şi ia act că avocatul reclamantului s-a obligat să prezinte martorii, fără citaţie, la următorul termen, în vederea audierii.
    Din oficiu, încuviinţează proba testimonială cu martorul XXX, urmând să ia act că avocatul pârâtei s-a obligat să prezinte martorul, fără citaţie, la următorul termen, în vederea audierii.
  7. Data: 27 martie 2018Ora: 09:00
    Complet: x Complet 5 (AC)
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 martie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 27 martie 2018
    Rezumat:
    Admite cererea de amânare, formulată de către avocat Văsieşiu Cristina.
    Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen la data de 24 aprilie 2018, ora 09:00, pentru care primeşte termen în cunoştinţă reclamantul XXX – Adam, prezent fiind în faţa instanţei, respectiv pentru care:
    *se reia procedura de citare a pârâtei XXX;
    *prorogă discutarea probelor, însă dispune efectuarea unei anchete psihosociale la domiciliul XXX, având în vedere că aceasta poate fi dispusă de instanţă, din oficiu, sens în care dispune emiterea unei adrese către Serviciul de Autoritate Tutelară din cadrul Primăriei Comunei Bichiş.
    Prezenta cauză este înregistrată cu mijloace audio tehnice, în conformitate cu prevederile art. 231 alin. 4 Cod de procedură civilă.
    Pronunţată în şedinţa publică din data de 27 martie 2018.