Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 779/246/2018 înregistrat la Judecatoria Ineu



Judecatoria Ineu Adresa: Str: Narciselor, nr. 7Cod postal: 315300, Localitate: Ineu, Județ: Arad Telefon: 0257/511309, Fax: 0257/511309, E-mail: jud-ineu-reg@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Ineu


Informații Dosar nr. 779/246/2018
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ
Data inregistrarii dosarului: 12 aprilie 2018 | Data ultimei modificari: 5 octombrie 2018
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: O. D. A.
Pârât: O. A. M.
Pârât: O. A. M.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 779/246/2018Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria INEUStadiu procesual: Fond
  1. Data: 19 septembrie 2018Ora: 9:00
    Complet: C1_NCPC
    Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 19 septembrie 2018
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 19 septembrie 2018
    Rezumat:
    Admite acţiunea formulată de reclamantul XXX, în cont XXX pârâta Orădan XXX, şi în consecinţă:
    Desface căsătoria părţilor încheiată la data de 4 februarie 2016 şi înregistrată sub nr. XXXîn registrul stării civile al Primăriei oraşului Ineu, judeţul Arad, din culpa pârâtei.
    Reclamantul reia numele purtat anterior căsătoriei, acela de,,Covaciâ€.StabileÅŸte locuinÅ£a minorei Orădan XXX, la mama-pârâtă, cu exercitarea în comun a autorităţii părinteÅŸti.StabileÅŸte obligaÅ£ia de întreÅ£inere datorată de tatăl-reclamant pe seama minorei Orădan XXX, în cotă de XXX din venitul net lunar obÅ£inut iar în cazul în care nu realizează venituri, în cotă de XXX din venitul minim pe economie, obligaÅ£ie datorată începând cu data de XXXÅŸi până la majoratul minorei sau noi dispoziÅ£ii ale instanÅ£ei.Cu apel în 30 de zile de la comunicare, apel care se depune la Judecătoria Ineu.PronunÅ£ată în ÅŸedinţă publică, azi 19 septembrie 2018.
  2. Data: 31 iulie 2018Ora: 9:00
    Complet: C1_NCPC
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 31 iulie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 31 iulie 2018
    Rezumat:
    T XXXÎncuviinţează reclamantului administrarea probei cu înscrisuri, administrarea probei testimoniale privind audierea martorilor reclamantului, XXX şi XXX, martorii urmând a fi prezentaţi în vederea audierii.Pentru a se repeta procedura de citare cu pârâta XXX.
  3. Data: 20 iunie 2018Ora: 9:00
    Complet: C1_NCPC
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 20 iunie 2018
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 20 iunie 2018
    Rezumat:
    T XXX Emite adresă către Primăria oraşului Ineu şi Primăria oraşului Chişineu-Criş conform celor dispuse.Pentru a se face verificării în DEPAB cu privire la domiciliul XXX, în vederea îndeplinirii procedurii de citare cu aceasta şi respectiv pentru a lua cunoştinţă de obiectul dosarul XXX a se repeta procedura de citare cu pârâta XXX.