Dosar nr. 773/246/2018 înregistrat la Judecatoria Ineu
Informații Dosar nr. 773/246/2018
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ
Data inregistrarii dosarului: 12 aprilie 2018 | Data ultimei modificari: 9 noiembrie 2018
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: V. S. A.
Pârât: V. V. R.
Reprezentant legal: P.
Reprezentant legal: C. I.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 773/246/2018Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria INEUStadiu procesual: Fond
- Data: 31 octombrie 2018Ora: 9:00Complet: C1_NCPCSolutie: Admite cererea Pronuntata in data de 31 octombrie 2018Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 31 octombrie 2018Rezumat:
Admite cererea formulată de soţii XXX şi XXX Ramonaşi în consecinţă:
Desface căsătoria părÅ£ilor încheiată la data de 27 august 2016 ÅŸi înregistrată sub nr. XXXîn registrul stării civile al Primăriei comunei Tîrnova, prin acordul soÅ£ilor.După desfacerea căsătoriei, fosta soÅ£ie reia numele anterior, acela de,,Peleaâ€.StabileÅŸte la mamă locuinÅ£a minorului XXX,si dispune exercitarea în comun a autorităţii părinteÅŸti.
StabileÅŸte obligaÅ£ia de întreÅ£inere datorată de tată pe seama minorului XXX în cotă de XXX din venitul net lunar obÅ£inut, iar în cazul în care nu realizează venituri, în cotă de XXX din venitul minim pe economie, obligaÅ£ie datorată începând cu data de XXXÅŸi până la majoratul minorului sau noi dispoziÅ£ii ale instanÅ£ei.Stabileste drept de vizită în favoarea tatălui, la domiciliul XXX, de doua ori pe luna.Fără cheltuieli de judecată.Definitivă.PronunÅ£ată în ÅŸedinţă publică, azi 31 octombrie2018. - Data: 19 septembrie 2018Ora: 9:00Complet: C1_NCPCSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 septembrie 2018Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 19 septembrie 2018Rezumat:
T XXX pentru a se reveni cu adresă la XXXă din cadrul Primăriei comunei Tîrnova, judeţul Arad, pentru efectuarea şi depunerea la dosarul XXX a referatului de anchetă socială de la domiciliul XXX.
Pentru când reprezentantul pârâtei- reclamante reconvenÅ£ionale, av.Berar Călin în substituirea titularului cauzei, av. XXX va face dovada achitării taxei judiciare de timbru în sumă de XXX, taxă aferentă cererii reconvenÅ£ionale. - Data: 31 iulie 2018Ora: 9:00Complet: C1_NCPCSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 31 iulie 2018Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 31 iulie 2018Rezumat:
T XXX Pentru efectua ÅŸi depune la dosarul XXX referatul de anchetă socială de la domiciliul XXX, referat întocmit de către XXXă din cadrul Primăriei comunei Tîrnova.Pentru a se depune de către reclamant adeverinÅ£a privind veniturile realizate.Pentru a se suplimenta taxa judiciara de timbru cu suma de XXX, urmând ca dovada plăţii să fie depusă la dosarul XXX - Data: 20 iunie 2018Ora: 9:00Complet: C1_NCPCSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 20 iunie 2018Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 20 iunie 2018Rezumat:
T 31.07.2018Emite adresă către Primăria oraşului Pîncota şi Primăria comunei Tîrnova conform celor dispuse.Pentru a se depune de către reclamant adeverinţa privind veniturile realizate.Pentru a se suplimenta taxa judiciara de timbru cu suma de XXX, către pârâtă, urmând ca dovada plăţii să fie depusă la dosarul XXX