Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 3031/245/2008 înregistrat la Judecatoria Iasi



Judecatoria Iasi Adresa: STR. ANASTASIE PANU nr. 25, Localitate: Iasi, Județ: Iasi Telefon: 0232/261581, Fax: 0232/255914, E-mail: jud-iasi-pgref@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Iasi


Informații Dosar nr. 3031/245/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: uzucapiune
Data inregistrarii dosarului: 20 februarie 2008 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: M. G. I.
Reclamant: M. A.
Pârât: X
Pârât: X
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 3031/245/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria IASIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 12 august 2009Ora: 08:00
    Complet: C12 M
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    admite cererea.
  2. Data: 4 iunie 2008Ora: 8:00
    Complet: C10
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    admite acţiunea
    constată că reclamanţii au dobândit prin uzucapiune dreptul de proprietate asupra casei şi terenului aferent în suprafaţă de 3885 mp
  3. Data: 7 mai 2008Ora: 8:00
    Complet: C10
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână cauza, se vor cita pârâtii cu duplicat de pe expertizele extrajudiciare depuse de av.Ciobanu pentru reclamanti.
    Prorogă pronunţarea asupra cererii de asistenţă judiciară formulată de reclamanti prin apărător, după ce acestia vor face dovada veniturilor pe care le realizează.
    Stabileste taxa de timbru în sarcina reclamantilor în sumă de XXX, achitată în raport XXX valoarea terenului şi a casei conform expertizelor depuse la dosar XXX
    Acordă termen la data de XXX, pentru când se va îndeplini procedura de citare cu pârâtii, se va lua cunoştinţă de conţinutul expertizelor extrajudiciare depuse de av. Ciobanu pentru reclamanti.
  4. Data: 2 aprilie 2008Ora: 8:00
    Complet: C10
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Admite proba cu acte, proba testimonială cu martorii XXX si XXX, expertiza topo si în constructie, solicitate de reclamanti, ca fiind utile, pertinente si concludente cauzei.
    Se vor cita pârâtii.
    Pune în vedere reclamanţilor să depună lista cu numele şi adresele martorilor propuşi pentru a fi citaţi.
    Pune în vedere reclamantilor să facă dovada achitării taxei de timbru în cuantum de XXX având în vedere valoarea precizată a terenului şi se va emite adresă în acest sens.
    Se va emite adresă către XXX cu solicitarea de a ne înainta lista cu numele a 6 experti topo şi 6 experti specialitatea construcţie.
    Amână cauza la data de XXX pentru când se vor audia martorii propusi de reclamanti, se vor depune înscrisuri, listele cu numele a 6 experti topo şi 6 experti specialitatea constructie.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează