Dosar nr. 25855/245/2007 înregistrat la Judecatoria Iasi
Informații Dosar nr. 25855/245/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: modificări acte constitutive persoane juridice
Data inregistrarii dosarului: 13 februarie 2008 | Data ultimei modificari: 24 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: F. V. R.
Petent: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 25855/245/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria CLUJNAPOCAStadiu procesual: Fond
- Data: 14 februarie 2008Ora: 8:00Complet: Complet urgenteSolutie: Admis fondRezumat:
Ia act de modificarea sediului FUNDATIEI „VIPASSANA ROMANIA†din Iasi str.Bancii nr XXX et.1 ap.1 jud.Iasi în Cluj-Napoca, XXX nr XXX ap.38 jud. Cluj, în baza încheierii civile pronuntată la data de XXXîn dosarul nr. XXX
Irevocabilă.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, 14 februarie 2008.
Sedinte la Judecătoria IASIStadiu procesual: Fond
- Data: 25 ianuarie 2008Ora: 8:00Complet: CAF3Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite cererea formulată de către petenta P F, în calitate de reprezentant al FundaÅ£iei „VIPASSANA ROMANIAâ€.
Constată îndeplinite condiÅ£iile de fond ÅŸi de formă pentru modificarea statutului FUNDAÅ¢IEI „VIPASSANA ROMANIAâ€, conform Hotărârii Adunării generale a FundaÅ£iei din XXX atestată de dată certă sub nr. XXXÅŸi Hotărârii XXX al FundaÅ£iei din XXX atestată de dată certă sub nr. XXX, în sensul aprobării demisiei din XXXÅŸi retragerea din FundaÅ£ie a numitelor C C ÅŸi P Fl, a modificării componenÅ£ei XXX ÅŸi în sensul schimbării sediului în Cluj-Napoca.
Dispune înscrierea modificărilor menţionate mai sus, în registrul asociaţiilor şi fundaţiilor al Judecătoriei Iaşi după rămânerea irevocabilă a prezentei încheieri.
În baza art. 33 alin.3 din XXX şi art. 20 din XXX, după rămânerea irevocabilă a hotărârii, se va comunica o copie certificată a prezentei încheieri Judecătoriei Cluj-Napoca, judeţul Cluj, în a cărei circumscripţie se află noul sediu al fundaţiei, împreună cu dosar XXX conexate care privesc fundaţia.
Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare.
Dată în şedinţa camerei de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică azi, 25 ianuarie 2008. - Data: 11 ianuarie 2008Ora: 8:00Complet: CAF3Solutie: AmânatRezumat:
Încuviinţează cererea formulată de reprezentantul legal al petentei, acordă termen la data de XXX.
Instanţa îi pune în vedere numitei XXX că se menţin dispoziţiile anterioare ale instanţei, respectiv să se depună la dosarul XXX:
1. Hotărârea XXX cu privire la schimbarea sediului Fundaţiei (3 ex. în original şi o copie xerox- autentificate sau atestate);
2. dovezile privind cvorumul legal al Adunării generale a Fundaţiei;
3. Hotărârea Adunării generale cu privire la modificările intervenite (3 ex. în original şi o copie xerox-autentificate sau atestate);
4. timbru judiciar de XXX. - Data: 21 decembrie 2007Ora: 8:00Complet: CAF3Solutie: AmânatRezumat:
Acordă termen la data de XXX.
Se citează reprezentantul legal al petentei, XXX şi se va emite adresă către aceasta,cu menţiunea să depună la dosarul XXX:
-Hotărârea XXX cu privire la schimbarea sediului Fundaţiei (3 ex. în original şi o copie xerox- autentificate sau atestate);
- dovezile privind cvorumul legal al Adunării generale a Fundaţiei;
- Hotărârea Adunării generale cu privire la modificările intervenite (3 ex. în original şi o copie xerox-autentificate sau atestate);
-- timbru judiciar de XXX.
Se va emite adresă către XXXşi pentru a înainta la dosarul XXX dosarul XXX fond nr. XXX, în care se află conexat dosarul nr. XXX