Dosar nr. 1095/241/2022 înregistrat la Judecatoria Horezu
Informații Dosar nr. 1095/241/2022
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ
Data inregistrarii dosarului: 19 aprilie 2022 | Data ultimei modificari: 21 iunie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: M. E. M.
Pârât: M. M.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1095/241/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria HOREZUStadiu procesual: Fond
- Data: 21 iunie 2023Ora: 09:00Complet: C.2.PC - AMÂNARE PRONUNŢĂRISolutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 21 iunie 2023Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 21 iunie 2023Rezumat:
Admite în parte cererea, astfel cum a fost precizată de reclamanta XXX în cont XXX şi în consecinţă:
Desface pe baza acordului ambilor soţi căsătoria încheiată între aceştia la data de XXX şi înregistrată în Registrul de stare civilă al XXX, jud. Vâlcea sub nr. XXX divorţ, reclamanta XXX revine la numele purtat anterior încheierii căsătoriei, acela de „ Rusu”.
Dispune ca exercitarea autorităţii părinteşti asupra minorilor XXX, născut la data de XXX, XXX, născut la data de XXX, XXX, născut la data de XXX, XXX, născut la data de XXX să fie exercitată în comun de către părinţi.
Stabileşte locuinţa minorilor XXX, XXX şi XXX la domiciliul XXX.
Dispune compensarea obligaţiei de întreţinere între părţi.
Definitivă cu privire la divorţ, stabilire locuinţă minori şi contribuţia părinţilor cu privire la cheltuielile de creştere şi educare ale minorilor.
Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicarea prezentei hotărâri pentru capătul de cerere privind autoritatea părintească. Cererea de apel se depune la XXX, sub sancţiunea nulităţii.
În baza art. 928 alin. 4 C.pr.civ, prezenta hotărâre se va comunica Serviciului de stare civilă din cadrul XXX, jud. Vâlcea, precum şi XXX al XXX organizat la nivelul XXX a XXX din România.
Pusă la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei instanţei, azi XXX. - Data: 6 iunie 2023Ora: 12:00Complet: C.2.PCSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 iunie 2023Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 6 iunie 2023Rezumat:
Amână pronun?area la data de XXX - Data: 14 martie 2023Ora: 09:00Complet: C.2.PCSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 martie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 14 martie 2023Rezumat:
Faţă de lipsa rapoartelor de ancheta socială - Data: 29 noiembrie 2022Ora: 09:00Complet: C.2.PCSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 noiembrie 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 29 noiembrie 2022Rezumat:
Pentru efectuarea anchetelor sociale