Dosar nr. 96/238/2026 înregistrat la Judecatoria Gura Hont
Informații Dosar nr. 96/238/2026
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: cerere de valoare redusă
Data inregistrarii dosarului: 29 ianuarie 2026 | Data ultimei modificari: 4 martie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: C. D. A. A. S.
Pârât: A. R. S.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 96/238/2026Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria GURAHONTStadiu procesual: Fond
- Data: 4 martie 2026Ora: 12:00Complet: C4_cons_NCPCSolutie: Admite cererea Pronuntata in data de 4 martie 2026Tip solutie: Încheiere Finala DezinvestireNumar document: XXXData document: 4 martie 2026Rezumat:
XXX în cont XXX având ca obiect cerere de valoare redusă.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de XXX, cu titlu de debit principal reprezentând penalităţi de întârziere, calculate de la data scadenţei fiecărei facturi până la data de XXX, precum şi la plata penalităţilor de întârziere calculate în continuare până la achitarea integrală a debitului principal, inclusiv.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 50 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată ocazionate de soluţionarea prezentului litigiu, reprezentând cont XXX.
Executorie de drept.
Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, XXX.