Dosar nr. 486/238/2007 înregistrat la Judecatoria Gura Hont
Informații Dosar nr. 486/238/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: lovirea sau alte violenţe (art. 180 C.p.)
Data inregistrarii dosarului: 23 aprilie 2007 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2014
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: Å. M.
Parte vătămată: M. I.
Martor: A. F. C.
Martor: F. I. M.
Inculpat: S. I.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 486/238/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria GURAHONTStadiu procesual: Fond
- Data: 14 noiembrie 2007Ora: 9:30Complet: C2Solutie: SoluÅ£ionare Pronuntata in data de 14 noiembrie 2007Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 14 noiembrie 2007Rezumat:
În baza art.180 alin.2 cp raportat la art.63 alin.3 teza a-2-a cpen, CONDAMNĂ, pe inculpatul Ş.M.(date personale) la pedeapsa de 1.000(unamie)RON amendă penală.Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art.63 indice 1 c.pen.În baza art.191 cprpen obligă inculpatul la 120(unasutădouzeci)RON cheltuieli judiciare avansate de către stat.Fără cheltuieli judiciare făcute de către partea vătămată.Ia act de reconstituirea de parte civilă în cauză.Sentinţă cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare de către inculpat şi de la pronunţare de către partea vătămată. - Data: 17 octombrie 2007Ora: 9:30Complet: C2Solutie: AmânatRezumat:
În vederea îndeplinirii procedurii de citare cu inculpatul - Data: 26 septembrie 2007Ora: 9:30Complet: P2Solutie: AmânatRezumat:
pentru repetarea procedurii de citare cu inculpatul - Data: 29 august 2007Ora: 9:30Complet: P2Solutie: AmânatRezumat:
Instanţa văzând că nu s-a executat mandatul de aducere în baza prev. art. 198 alin. 1 lit. a C.pr.pen. urmează a aplica amenda judiciară de XXX şefului Postului de Poliţie Brazii - Data: 15 august 2007Ora: 9:30Complet: C2Solutie: AmânatRezumat:
XXX a solicitat citarea inculpatului cu mandat de aducere - Data: 6 iunie 2007Ora: 9:30Complet: P2Solutie: AmânatRezumat:
XXX a solicitat a se formula adresă la Administraţia Generală a Penitenciarelor cu menţiunea de a comunica dacă inculpatul Şelever Mihai se află încarcerat în vreun Penitenciar şi de a se formula adresă la Primăria locului de naştere pentru a comunica dacă au intervenit acte de schimbare a numelui sau de deces în actul de naştere al inculpatului - Data: 23 mai 2007Ora: 9:30Complet: P2Solutie: AmânatRezumat:
s-a luat declaraţie părţii vătămate, s-au audiat martorii XXX şi XXX; faţă de lipsa inculpatului, va fi citat inculpatul cu citaţie şi mandat de aducere; reprezentantul XXX de acord.