Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 3830/235/2024 înregistrat la Judecatoria Gherla



Judecatoria Gherla Adresa: Romania Gherla, jud. Cluj strada Bobalna nr. 55 Cod postal: 405300, Localitate: Gherla, Județ: Cluj Telefon: 0264-243251, Fax: 0264-243773, E-mail: jud-gherla@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Gherla


Informații Dosar nr. 3830/235/2024
Stadiu procesual: Apel | Materie: Penal | Obiectul dosarului: conducerea unui vehicul fără permis de conducere (art.335 NCP)
Data inregistrarii dosarului: 16 ianuarie 2025 | Data ultimei modificari: 8 februarie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: G. M. F. N.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: G. M. F. N. | Data: 23 decembrie 2024

Sedinte de judecata Dosar nr. 3830/235/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CLUJStadiu procesual: Apel
  1. Data: 20 mai 2025Ora: 8:30
    Complet: Completul 6A
    Solutie: Nefondat Pronuntata in data de 20 mai 2025
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 20 mai 2025
    Rezumat:
    În temeiul art. 421 alin. 1 pct. 1 lit. b din C.pr.pen., respinge ca nefondat apelul declarat de inculpatul XXX, cu domiciliul XXX. P-C C, împotriva sentinţei penale nr. XXX, pronunţate în dos. nr. XXX temeiul art. 275 alin. 2 din C.pr.pen., obligă inculpatul la plata sumei de XXX, reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat în apel.
    Definitivă.
    Pronunţată în şedinţa de azi, XXX, în modalitatea punerii deciziei la dispoziţia inculpatului şi procurorului prin intermediul XXX.
  2. Data: 8 mai 2025Ora: 9:00
    Complet: Completul 6A
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 8 mai 2025
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 8 mai 2025
    Rezumat:
    În baza art. 391 alin. 1 C.proc.pen., deliberarea, redactarea şi pronunţarea se fac la data de XXX
Sedinte la Judecătoria GHERLAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 20 decembrie 2024Ora: 08:30
    Complet: P2
    Solutie: Condamnare Pronuntata in data de 20 decembrie 2024
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 20 decembrie 2024
    Rezumat:
    1. Condamnă pe inculpatul Ghiurca-Mure?an Florin-Nicolae,..., la pedeapsa de:
    - 2 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere, prevăzută de articolul 335 alineatul (2) din Codul penal.
    2. Suspendă sub supraveghere executarea pedepsei precizate la punctul 1., pe durata termenului de încercare de 2 ani.
    3. Pe durata termenului de încercare, inculpatul este obligat să se supună următoarelor măsuri de supraveghere:
    a) să se prezinte la Serviciul de probaţiune Cluj, la datele fixate de acesta;
    b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa;
    c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile;
    d) să comunice schimbarea locului de muncă;
    e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite cont XXX existenţă.
    4. Impune inculpatului pe durata termenului de încercare, următoarea obligaţie: să frecventeze unul sau mai multe programe de reintegrare socială derulate de către serviciul de probaţiune sau organizate în colaborare cu instituţii din comunitate.
    5. Datele prevăzute la punctul 3. literele c) - e) se comunică la Serviciul de probaţiune Cluj.
    6. Pe parcursul termenului de supraveghere, inculpatul va presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii pe o perioadă de 80 zile, la Primăria municipiului Cluj-Napoca, (judeţul Cluj) sau în cadrul XXX Christiana din municipiul Cluj-Napoca, judeţul Cluj.
    7. Atrage atenţia inculpatului că, în cazul în care, pe parcursul termenului de supraveghere, cu rea-credinţă, nu respectă măsurile de supraveghere sau nu execută obligaţia impusă ori săvârşeşte o nouă infracţiune, instanţa va revoca suspendarea şi va dispune executarea pedepsei. De asemenea, atrage atenţia inculpatului şi asupra celorlalte dispoziţii ale articolului 96 din Codul penal.
    8. Obligă pe inculpat să achite XXX, cheltuieli judiciare către stat.
    Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare.
    Pronunţată prin punerea sentinţei la dispoziţia inculpatului şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei, azi XXX.
  2. Data: 13 decembrie 2024Ora: 8:30
    Complet: P2
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 13 decembrie 2024
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 13 decembrie 2024
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează