Dosar nr. 2194/233/2007 înregistrat la Judecatoria Galati
Informații Dosar nr. 2194/233/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. XXX)
Data inregistrarii dosarului: 19 februarie 2007 | Data ultimei modificari: 8 ianuarie 2015
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: H. E. B.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 2194/233/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria GALATIStadiu procesual: Fond
- Data: 15 iunie 2007Ora: 08:30Complet: CP11Solutie: SoluţionareRezumat:
amana pronuntarea la data de XXX; sentinta XXX - In baza dispozitiilor art. 334 Cod de procedura penala dispune schimbarea incadrarii juridice a faptei retinute in sarcina lui XXX – Bogdan din infractiunea prevazuta de at. 79 alin. 1 din O.U.G. XXX in infractiuunea prevazuta de art. 87 alin. 1 din O.U.G. XXX.
Condamna pe inculpatul XXX, fiul lui Ioan si Maria, nascut la data de XXX, CNP- *********0394, cetatean roman, fara antecedente penale, reprezentant vanzari, studii superioare, domiciliat XXX, str. XXX, nr. XXX, bl. XXX, ap.18, jud. Galati, la o pedeapsa de 6 (sase) luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul avand in sange o îmbibatie alcoolica peste limita legală prevazuta de art. 87 alin. 1 din O.U.G. XXX cu aplicarea art. 74 lit. a,c Cod penal in referire la art. 76 lit. d C.pen. (fapta din XXX).
In baza dispozitiilor art. 81 si urm. C.pen. dispune suspendarea conditionata a executarii pedepsei inclusiv pe durata unui termen de incercare de 2 ani si 6 luni.
In baza art. 359 Cod de procedura penala atrage atentia inculpatului asupra consecintelor art. 83 Cod penal.
In baza art. 71 alin. 1,2 Cod penal dispune interzicerea drepturilor prevazute de art. 64 lit. a,b,c Cod penal.
In baza art. 71 alin. 5 Cod penal dispune suspendarea executarii pedepsei accesorii a interzicerii drepturilor prevazute de art. 64 lit. a,b,c Cod penal pe durata suspendarii conditionate a executarii pedepsei.
In baza art. 191 alin. 1 Cod de proc. pen. obligă pe inculpat la plata sumei de XXX cheltuieli judiciare catre stat (XXX in cursul urmaririi penale si XXX in cursul judecatii)
Cu drept de apel in termen de 10 zile de la pronuntare pentru inculpatul XXX.
Pronuntata in sedinta publica, astazi, XXX. - Data: 18 mai 2007Ora: 08:30Complet: CP11Solutie: AmânatRezumat:
Amana judecarea cauzei la data de XXX, sala 1, timpul 1, pentru a fi audiat inculpatul şi martorii lipsa. - Data: 20 aprilie 2007Ora: 08:30Complet: CP11Solutie: AmânatRezumat:
Amana judecarea cauzei la data de XXX, sala 1, timpul 1, avand in vedere cererea de amanare a cauzei formulata de catre aparatorul inculpatului pentru pregatirea apararii. - Data: 12 martie 2007Ora: 8:00Complet: CP11cc