Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 8/832/2007 înregistrat la Judecatoria Faget



Judecatoria Faget Adresa: Faget, strada 1 Decembrie 1918 nr. 3, jud. Timis, Localitate: Faget, Județ: Timis Telefon: 0256-320962, Fax: 0256-320962, E-mail: monica.cozac@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Faget


Informații Dosar nr. 8/832/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: infracţiuni la regimul silvic (Legea nr. XXX) art.25 C.p rap.la art.32 al 3 şi 4 din XXX şi art.98 al.3 din L G.XXX cu aplic.art.37 şi 61
Data inregistrarii dosarului: 4 ianuarie 2007 | Data ultimei modificari: 19 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: X
Inculpat: M. N. G.
Martor: S. V. I.
Martor: S. O.
Parte civilă: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 8/832/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria FAGETStadiu procesual: Fond
  1. Data: 15 ianuarie 2008Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    XXX pe inculpatul XXX, fiul lui Maricel şi Paraschiva, nascut la data de 2 septembrie 1975 în localitatea Bogdanesti, judetul Suceava, cetatenia romana, studii 8 clase, necasatorit, stagiul militar satisfacuta XXX, CNP: *********0773, domiciliat XXX, sat Slatioara, judetul Suceava, cu resedinta in comuna Margina, nr. XXX, judertul Timiş, recidivist, pentru savarsirea infractiunii prev. de art. 25 Cod penal rap. la art. 32 alin. 3 si 4 din OG nr. XXX, cu aplicarea art. 37 lit. „a†si „b†Cod penal la:
    - 2 (doi) ani inchisoare.
    Condamna pe acelasi inculpat pentru savarsirea infractiunii prev. de art. 98 alin. 3 din Legea nr. XXX:
    -3 (trei) ani inchisoare.
    In baza art. 33 lit. „a†si art. 34 lit. „b†Cod penal inculpatul va executa pedeapsa cea mai grea, aceea de:
    -3 (trei) ani inchisoare.
    ÃŽn baza art. 61 Cod penal dispune revocarea liberarii conditionate a executarii pedepsei de 3 ani si 6 luni inchisoare aplicata prin XXX 583 din 22 iulie 2003 a XXX si in baza art. 39 alin. 2 Cod penal dispune cont XXX, fara aplicarea vreunui spor, in final condamnatul urmand a executa pedeapsa rezultanta de 3 ani inchisoare.
    Pe perioada executarii pedepsei inculpatul va fi lipsit de drepturile prev. de art. 64 lit. „a†si „b†Cod penal in conditiile prev. de art. 71 Cod penal.
    Condamna pe inculpatul XXX, fiul luiNichita si Maria, nascut la data de 5 mai 1972 in localitatea Poienile de sub Munte, judetul Maramures, cetatenia romana, studii 10 clase, necasatorit, stagiul militar satisfacuta, posesor al CI seria XXX, nr. XXX, CNP: *********4238, domiciliat XXX, sat Sintesti, nr. XXX, judertul TimiÅŸ, fara antecedente penale, pentru savarsirea infractiunii prev. de art. art. 32 alin. 3 si 4 din OG nr. XXX, la:
    - 2 ani inchisoare.
    In baza art. 81 Cod penal dispune suspendarea conditionata a executarii pedepsei si in baza art. 82 Cod penal stabileste termen de incercare pentru condamnat un interval de 4 ani.
    Pe durata suspendarii conditionate a executarii pedepsei inchisorii se suspenda executarea pedepsei accesorii a interzicerii drepturilor prev. de art. 64 lit. “aâ€, “b†si “c†Cod penal in conditiile prev. de art. 71 Cod penal.
    In baza art. 83 Cod penal atrage atentia inculpatului asupra posibilitatii revocarii suspendarii conditionate a executarii pedepsei.
    In baza art. 346 Cod procedura penala, art. 998 si urm. din Codul civil obliga inculpatii in solidar la XXX despagubiri civile catre partea civila XXX – XXX.
    In baza art. 191 Cod procedura penala obliga inculpatii la cate XXX fiecare cheltuieli judiciare catre stat si dispune plata din fondurile XXX a onorariului avocat din oficiu in cuantum de XXX.
    Cu apel in 10 zile de la pronuntare cu inculpatul XXX si de la comunicare cu inculpatul XXX ÅŸi partea civila XXX.
    Pronuntata in sedinta publica, azi 15 ianuarie 2008.

    PRESEDINTE
  2. Data: 11 decembrie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    amanat în vederea citarii inc. XXX prin afisare la locul sav. faptei si indeplinirii procedurii ede citare cu partea civila.
  3. Data: 13 noiembrie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Termen pentru citarea martorului XXX sub sanctiunea amenzii in caz de neprezentare si cu mandat de aducere cu executare efectiva.
  4. Data: 23 octombrie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Aplica martorului XXX amenda judiciara in cuantum de XXX in baza art. 198 alin. 2 Cod procedura penala.
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 13 noiembrie 2007, termen la care se citeaza martorul XXX la adresa XXX, inculpatul lipsa XXX la domiciliu si cu mandat de aducere cu executare efectiva, precum si prin afisare la locul savarsirii faptei si partea civila, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.
  5. Data: 9 octombrie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 23 octombrie 2007, termen la care se citeaza martorul XXX la adresa XXX, inculpatul lipsa XXX cu mandat de aducere cu executare efectiva si prin afisare la locul savarsirii faptei, precum si partea civila, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.
  6. Data: 11 septembrie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 9 octombrie 2007, termen la care se citeaza martorul lipsa la adresa XXX, inculpatul lipsa XXX prin afisare la locul savarsirii faptei, precum si partea civila, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.
  7. Data: 5 iunie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 11 septembrie 2007, termen la care se citeaza inculpatul lipsa XXX la adresa XXX, sat Slatioara, jud. Suceava cu mandat de aducere cu executare efectiva, precum si la locul savarsirii faptei, partea civila si martorii din rechizitoriu cu mandat de aducere cu executare efectiva, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta si va propune probe in apararea sa.
  8. Data: 15 mai 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 5 iunie 2007, termen la care se citeaza inculpatul lipsa XXX la adresa XXX, sat Slatioara, jud. Suceava, precum si la locul savarsirii faptei, partea civila si martorii din rechizitoriu pentru a fi audiati, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.
  9. Data: 17 aprilie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 15 mai 2007, termen la care se repeta adresa XXX penitenciarele din tara, se citeaza inculpatul lipsa XXX la adresa XXX, sat Slatioara, jud. Suceava, precum si la locul savarsirii faptei, partea civila, martorii dupa ascultarea inculpatilor, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.
  10. Data: 3 aprilie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 17 aprilie 2007, termen la care se efectueaza o adresa XXX penitenciarele din tara, se citeaza inculpatul lipsa XXX la adresa XXX, sat Slatioara, jud. Suceava, precum si la locul savarsirii faptei, partea civila, martorii dupa ascultarea inculpatilor, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.
  11. Data: 6 martie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 3 aprilie 2007, termen la care se citeaza partea civila, inculpatul lipsa XXX la domiciliu si cu mandat de aducere cu executare efectiva, precum si martorul lipsa XXX sub sanctiunea aplicarii unei amenzi in caz de neprezentare, martorul XXX urmand a fi citat la adresa XXX, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.
  12. Data: 6 februarie 2007Ora: 9:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana judecarea cauzei pentru termenul din 6 martie 2007, termen la care se citeaza partea civila, inculpatul lipsa XXX la domiciliu si cu mandat de aducere cu executare efectiva, precum si martorul lipsa XXX sub sanctiunea aplicarii unei amenzi in caz de neprezentare, martorul prezent urmand a fi citat la adresa XXX, iar inculpatul XXX se va prezenta intrucat are termen in cunostinta.